REKLAMA
,
Chełmskie kamienice zyskają nowoczesne oświetlenie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Miasto remontuje miejskie kamienice. Nowy wygląd zyskało już kilka z nich. Obecnie trwają prace w rejonie placu Łuczkowskiego. Jak informują miejscy urzędnicy dwie z kamienic zyskają stylowe podświetlenie. 

Reklama

Prace remontowe w rejonie placu Łuczkowskiego prowadzone są przez miejską spółkę – Przedsiębiorstwo Usług Mieszkaniowych Sp. z o.o. Na frontowych elewacjach budynków odtworzone zostaną detale architektoniczne i kamienica tym samym odzyska swój przedwojenny wygląd.

– Niestety mamy w Chełmie wiele kamienic, które niemal zupełnie straciły swój zabytkowych charakter, co niewątpliwie negatywnie wpływa na wizerunek chełmskiej starówki – mówi prezydent Chełma, Agata Fisz. – Od kilku lat sukcesywnie odnawiamy przedwojenne budynki. Oczywiście prace dotyczą tylko kamienic znajdujących się w zasobach miasta lub zarządzanych przez PUM, o prywatne kamienice muszą zadbać ich właściciele.

W tym roku tylko w rejonie pl. Łuczkowskiego PUM odnowi aż cztery kamienice. Na dwóch z nich, przy ul. Lubelskiej 24 i pl. Łuczkowskiego 7, oprócz odtworzenia detali architektonicznych, zainstalowana zostanie iluminacja wykonana w technologii LED.

– Na budynku przy ul. Lubelskiej zamontowanych zostanie łącznie 8 opraw świetlnych, po 4 na elewacjach południowej i zachodniej. Odnowioną trzykondygnacyjną kamienicę przy pl. Łuczkowskiego oświetlać ma natomiast 7 punktów. Sądzę, że efekt powinien być ciekawy. No i oczywiście powinno to dodać uroku naszej starówce – dodaje Agata Fisz.

Jak informują miejscy urzędnicy, koszt odnowienia zabytkowych kamienic i iluminacji wynieść może ponad 400 tysięcy złotych. Prace powinny zakończyć się już na wakacje.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Remonty wloką się niemiłosiernie
Remonty wloką się niemiłosiernie
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Przyszłość dworca budzi emocje
Przyszłość dworca budzi emocje
Miliony na Plac Łuczkowskiego
Miliony na Plac Łuczkowskiego
Na Jagielońskiej kładą asfalt
Na Jagiellońskiej kładą asfalt
REKLAMA