REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Chełmskie media | Przegląd Tygodnia
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Ósmy uczynek miłosierdzia względem duszy i ciała? Poranną kawę zaparzyć i przysiąść do lektury – najlepiej przy którymś z chełmskich tygodników. Za nami kolejny tydzień w chełmskich mediach. O czym pisali lokalni dziennikarze? Czas na podsumowanie.

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej “Nasz Chełm” składa 1120 podpisów w sprawie zmian w statucie rady miasta, a jakiś czas później grupa mieszkańców podpisuje oświadczenie o wycofaniu swojego poparcia. Powód? “Podpisywałam się pod czymś innym”. O tym, czy Chełmianie wiedzą, co podpisują, przeczytasz w Super Tygodniu i na portalu chelmski.eu.

Chełmianie zmieniają zdanie, zmienia i wiceprezydent Józef Górny. Potrzeba było do tego śmierci 60 – letniego meżczyzny, do którego nie mogła dostać się karetka pogotowia. Mężczyzna konał na ścieżce rowerowej, kiedy to ratownicy próbowali mijać betonowe słupki. Więcej o sprawie w ST.

Urzędowy Peugeot 406 staje się coraz droższy w utrzymaniu – informują dziennikarze Nowego Tygodnia.  Auto zakupione jeszcze za kadencji Henryka Dżamana, ma na liczniku blisko 440 tys. km. Prezydent Agata Fisz, komentuje, że na siłę niczego nie będziemy zmieniać, więc dodatkowych zakupów nie planuje.

Chełmscy radni zadecydują czy czeka nas podwyżka biletów komunikacji miejskiej. Pierwsze zmiany mogą nastąpić już we wrześniu. O jakich kwotach mowa? Klikaj na chelmski.eu

“Chełmski szpital ogłasza konkurs na kierownika psychiatrii” – czytamy w Super Tygodniu. Dotychczasowy szef oddziału Marek Piotrowski złożył wypowiedzenie. O zwolnieniach w pracy w chełmskim szpitalu przeczytasz w Nowym Tygodniu.

Do przetargu na remont części ulicy Rejowieckiej przystąpiło pięć firm. Najkorzystniejsza oferta opiewa na 1 111 182 zł, a złożyło ją Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Zamościa. Więcej w chelmski.eu

Tragedia na Okunince. W niedzielę (5 lipca) nad Jeziorem Białym doszło do kilku wypadków. Jedną z ofiar jest 20 – letni mieszkaniec gminy Hanna, który skoczył “na główkę” – czytamy w Super Tygodniu.

Anna Bernady reprezentowała nasz kraj na Mistrzostwach Europy w Kulturystyce i Fitness, które odbywały się w hiszpańskiej miejscowości Santa Susanna. Chełmianka zajęła siódme miejsce!

Ruszyliśmy z cyklem “Bohaterowie Ziemi Chełmskiej”. Pierwszą prezentowaną postacią jest Wacław Rzewuski. Zapraszamy! Mamy także nową #TwarzChełma. Wywiad z Angeliką Przychodzką przeczytasz tutaj. 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*