REKLAMA
,
Chełmskie Media | Przegląd Tygodnia
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ósmy uczynek miłosierdzia względem duszy i ciała? Poranną kawę zaparzyć i przysiąść do lektury – najlepiej przy którymś z chełmskich tygodników. Za nami kolejny tydzień w chełmskich mediach. O czym pisali lokalni dziennikarze? Czas na podsumowanie.

Reklama

W ciągu ostatniego tygodnia doszło do dwóch poważnych wypadków. Do pierwszego doszło w piąteo około godziny. 12:00 w Rejowcu, na trasie Chełm – Krasnystaw. Siła uderzenia była tak duża, że strażacy musieli wycinać rannych z zmiażdżonych samochodów. Całe szczęście nikomu nic się nie stało… Drugi wypadek miał miejsce w Elblągu (woj. warmiński – mazurskie). Jadąca na sygnale karetka, zderzyła się z samochodem, w którym przebywali chełmianie. Jacek H. (37 lat), nie żyje, jego żona (33 lata) walczy o życie, a kuzynka (21 lat) leży w śpiączce – czytamy w Nowym Tygodniu.


Tym razem cztery oferty wpłynęły na przetarg, dotyczący remontu fragmentu ulicy Rejowieckiej w Chełmie. Oferty są obecnie weryfikowane, na rozstrzygnięcie musimy poczekać – czytamy w Super Tygodniu.

W lipcu swoje kwalifikacje podniosło 20 chełmskich nauczycieli i pedagogów – informują dziennikarze Nowego Tygodnia. Awans zapewni im podniesienie wynagrodzenia i utrzymanie pracy. Więcej w NT.

Sympatycy ruchu Ryszarda Petru spotykają się w Chełmie. Jesteście zainteresowani NowoczesnąPL? Tutaj więcej.

Zwolennicy JOW-ów z Chełma rozpoczęli akcję rekrutacyjną członków do komisji referendalnej – informują dziennikarze ST. Ponad 60 osób uczestniczyło w pierwszym spotkaniu zwolenników jednomandatowych okręgów wyborczych. Wzięły w nim udział osoby z Białej Podlaskiej, Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Biłgoraja i Chełma. Więcej w tygodniku.

,,Uwierzcie w Ewangelię” – to tegoroczne hasło, które towarzyszy Pielgrzymom zmierzającym na Jasną Górę. Nasi już w trasie! Więcej na chelmski.eu

Już jutro poznamy pierwszą osobę, która została uhonorowna tytułem „Chełmskiego Bohatera”. Za akcją stoi Stowarzyszenie Chełmianie, które całkiem niedawno zainaugorowało swoją działalność w naszym mieście. Więcej na www.chelmianie.pl

W niedzielę wieczorem Zarząd Regionu oraz Rada Regionu Platformy Obywatelskiej, przyjęła listy kandydatów do najbliższych wyborów parlamentarnych. Na “jedynkach” Joanna Mucha oraz Mariusz Grad. Co z posłem Raniewiczem? Czytaj u nas!

W środę w cerkwi prokatedralnej św. ap. i ew. Jana Teologa w Chełmie odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. mitrata Włodzimierza Chodaka. Ciało ks. Włodzimierza spoczęło na cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej w Chełmie. Więcej przeczytasz w Nowym Tygodniu.

Dostałeś maila z informacją, że błędnie rozliczyłeś składkę? Najprawdopodobniej możesz paść ofiarą internetowych naciągaczy. ZUS ostrzega przed blefiarzami. Czytaj u nas!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA