REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Chełmskie Media | Przegląd Tygodnia
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Ósmy uczynek miłosierdzia względem duszy i ciała? Poranną kawę zaparzyć i przysiąść do lektury – najlepiej przy którymś z chełmskich tygodników. Za nami kolejny tydzień w chełmskich mediach. O czym pisali lokalni dziennikarze? Czas na podsumowanie.

– “Dofiansnsowanie na dotknięcie ręki” – czytamy w Nowym Tygodniu Chełmskim. Najprawdopodobniej miasto Chełm otrzyma 440 tysięcy złotych na remont kilometrowego odcinka na ulicy Rejowieckiej ( od ronda ZWIN do ul. Judyma). Czekamy na fundusze z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa, czekamy na pierwszy asfalt. O dotacji pisaliśmy tutaj.

Na remonty pieniądze są, ale w portfelach pracowników niepedagogicznych może ich zabraknąć. Prezydent Agata Fisz zapowiada szukanie oszczędności w szkołach, a co za tym idzie –  zwolnienia. Utrzymanie miejskiej oświaty w tym roku ma pochłonąć ponad 50 proc. wszystkich pieniędzy. Czy to zdecydowanie za dużo? Więcej w Nowym Tygodniu.

Wydarzeniem tygodnia jest niewątpliwie wizyta Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Super Tydzień Chełmski zdołał opublikować zdjęcie banerów protestujących, przypomnieć jakie hasła były skandowane na Placu Łuczkowskiego, w dodatku wyjaśnić kogo właściwie reprezentowali “antysystemowcy”. W Nowym Tygodniu – mniej obiektywnie. Tutaj czytamy o “niewybrednych okrzykach, obraźliwych transparentach i użyciu gwizdków”, tak jakby miałoby to przeczyć zasadom demokracji i wolności słowa. Czy jakakolwiek redakcja pofatygowała się aby przejść do tej kilkunastoosobowej grupy i zapytać jaki jest cel ich protestu? Wątpliwe. Pełną relację przeczytasz i obejrzysz tutaj. Chelmski.eu – mówimy jak jest.

Na spotkanie z Prezydentem Komorowskim przyszło około trzystu osób. Na zebranie w sprawie przyszłorocznego budżetu obywatelskiego, zaledwie kilka. Nieoficjalnie mówi się, że niefortunnym był wybór hali MOSiR na miejsce spotkanie. Nie zawiódł jednak wiceprezydent Stanisław Mościcki, najaktywniejszy z osób przybyłych na zebranie. Więcej w Super Tygodniu Chełmskim. Pielęgniarki z długoletnim stażem mogą zarabiać mniej niż te, które dopiero rozpoczynają pracę – wynika z systemu płac chełmskiego szpitala. Związki zawodowe, pielęgniarki i położne domagają się jasności z wysokością wynagrodzenia. Dyrektor Jacek Buczek chce rozmawiać z wspólnym kandydatem wszystkich związków, odmiennego zdania są grupy zawodowe. Każda z nich chce mieć swojego reprezentanta. Więcej o sprawie przeczytasz w Nowym Tygodniu Chełmskim.

Informujemy, że chełmskie przedszkola mają jeszcze kilka wolnych miejsc. Pierwszy etap rekrutacji został zakończony, a wszystkie maluchy zostały zakwalifikowane – czytamy w Nowym Tygodniu.

Finalistka olimpiady z j. francuskiego i j. angielskiego, próbowała swoich sił nawet z hiszpańskim. Natalia Wojtaszuk – uczennica I LO w Chełmie wróciła z Poznania z kolejnym tytułem. Tym razem jest laureatką etapu centralnego XXXIX Olimpiady Języka Angielskiego. Gratulujemy!

Więcej:

Ścieżka rowerowa odcięła im dojazd do domu.

– Agata Fisz Prezydentem Polski?

Natura 2000 zgodnie z naturą!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*