REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Chełmskie media | Przegląd tygodnia
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Ósmy uczynek miłosierdzia względem duszy i ciała? Poranną kawę zaparzyć i przysiąść do lektury – najlepiej przy którymś z chełmskich tygodników. Za nami kolejny, wyjątkowo spokojny tydzień w chełmskich mediach. O czym pisali lokalni dziennikarze? Czas na podsumowanie.

Gdyby Beata Mazurek zdecydowała się poprzeć kandydaturę Grzegorza Raniewicza w trakcie ostatnich wyborów prezydenckich, pytań o kierunek w jakim zmierzają chełmscy radni PiS, byłoby o wiele mniej. Nie wiele mniej mają ich dziennikarze Nowego Tygodnia, którzy poinformowali, że możemy się powoli przyzwyczajać do widoku Mirosława Czecha wyglądającego zza biurka jednej z chełmskich spółek. Z ubolewaniem stwierdzamy, że w tej krzyżówce, najwięcej ma  stracić nasz ulubieniec –  Józef Górny. Hammond i May, pomimo decyzji BBC, nie zgadzają się na kręcenie “Top Gear” bez Clarksona. Ale czy Agata poratuje swojego wiernego kolegę? W to osobiście zaczynam wątpić.

Górny – Górnym, ale pozycja na marginesie nie zadawala mieszkańców spoza naszego miasta. Pomimo tego, że posiadają kartę dużej rodziny – decyzja zapadła, Chełmskie Ulgi tylko dla Chełmian. CLA nie chce jej honorować, choć widzi się jako partnera do rozmów. Miasto jednak gasi entuzjazm, twierdząc, że nie stać nas na rozszerzenie kręgu uprawionych rodzin do zniżek. Więcej na ten temat przeczytasz w Nowym Tygodniu.

Z ulg najczęściej korzystają uczniowie dojeżdżający do chełmskich szkół, którzy jeszcze nie zdążyli narzekać na nadmierną ilość jabłek. 125 milionów euro – tyle łącznie przelała Unia Europejska, na konta producentów z całej wspólnoty. Aby bezpłatnie otrzymać jabłka należy zgłosić się z wnioskiem do Angencji Rynku Rolnego – mówi Adam Rychliczek dla Super Tygodnia.

Dylematów w Urzędzie Miasta nie brakuje w kwestii ewentualnego pochówku szczątków Chełmian, które odnaleziono w wykopie pod budową KFC w Chełmie. Pochówki w dodatkowych kryptach w kaplicy Bielskich czy w kwaterze na Cmentarzu Komunalnym? Jako, że takie sytuacje zdarzają się często, dodatkowym pomysłem może utworzenie specjalnego miejsca na tego typu pochówki– komentował dla nas Roland Kurczewicz, pełnomocnik Pani Prezydent.  A jeżeli zostajemy już przy temacie pracy urzędników… Pamiętajmy – już od jutra ( 1 kwietnia) wchodzi nowy regulamin pracy UM. Wszystkich interesantów zapraszamy na Lubelską 64, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30. W szczególności przedsiębiorców,  którzy są zainteresowani wyjazdem na międzynarodowe targi do Bośni i Hercegowiny oraz Litwy.

Jeśli nie PiS, to sprawy “opozycji” bierze w swoje ręce radna Małgorzata Sokół, która ma wątpliwości, co do dwóch decyzji, które zapadły w Urzędzie Miasta. Pierwsza dotyczy wystąpienia Chełma z Gminnego Związku Celowego, co może spowodować utratę milionów złotych z dofinansowań UE. Nie mniej kontrowersyjnego rozstrzygnięcia doczekała się sprawa rekrutacji do Młodzieżowego Domu Kultury. Oficjalne kryteria ustalone przez miasto, mogą być krzywdzące dla mniej aktywnych i uboższych mieszkańców Chełma. Więcej w Super Tygodniu.

Powody do zadowolenia ma nasza “Położna Na Medal” – Pani Elżbieta Szybista, która zdobyła pierwsze miejsce w województwie oraz siódme w Polsce. Swój sukces odniosła także grupa uczniów I LO w Chełmie, która zajęła zajęła III miejsce w Polsce w filmowym konkursie “Our Roots”. Inspiracją była dla nich postać profesor Zofii Książek, nauczycielki języka polskiego w latach 1944 – 1972.


 

Nie minęły jeszcze echa w sprawie zamachu w Muzeum Bardo w Tunisie. Niestety jedną z ofiar był krasnostawianin, pułkownik Artur Nowosad, samorządowiec, wicedyrektor Aresztu Śledczego w Lublinie. Uroczystości pogrzebowe odbyły się we czwartek, 26 czerwca w Krasnymstawie.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*