REKLAMA
,
Chełmskie zapaśniczki najlepsze w kraju
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Z dziesięcioma medalami wróciły chełmskie zapaśniczki z Mistrzostw Polski Seniorek. W klasyfikacji drużynowej Cement-Gryf odniósł zwycięstwo wręcz druzgocące.

Reklama

Na matach Koronowa koło Bydgoszczy, z udziałem najlepszych zawodniczek z całego kraju, w tym medalistek  Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Seniorek w zapasach kobiet. Swoją dominację na krajowych matach potwierdziły podopieczne trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa, które w krajowym czempionacie zdobyły  dziesięć  medali.

Z chełmskich reprezentantek najwyższą formę zaprezentowała liderka żeńskiej drużyny Katarzyna Krawczyk. Najbardziej utytułowana chełmska zapaśniczka po raz siódmy zdobyła tytuł Mistrzyni Polski i ze złotym medalem stanęła na najwyższym stopniu podium.
Tytuły wicemistrzyń Polski wywalczyły: Karolina Wieczerza, Weronika Michalska i Patrycja Dudek.
Miłą niespodziankę sprawiła najmłodsza w ekipie Patrycja Dudek, która jeszcze 3 miesiące temu rywalizowała w grupie kadetek (15-17 lat). Debiutując w najstarszej grupie wiekowej bez żadnego respektu odnosiła kolejne zwycięstwa nad starszymi i bardziej doświadczonymi zawodniczkami awansując do finału.
Brązowymi medalami wyróżnione zostały: Anna Król, Anna Urbanowicz, Katarzyna Kamińska, Karina Konarska, Dorota Struszewska i Ilona Sobczyńska.
Tuż za podium na wysoko punktowanych 5 miejscach stanęły: Angelika Dytrych, Anna Wawrzycka, Maria Świeczak, Klaudia Szafrańska, Gabriela Karyś i Beata Federowicz.

W klasyfikacji drużynowej Cement-Gryf Chełm odniósł druzgocące zwycięstwo nad pozostałymi klubami zdobywając 457 pkt. Druga drużyna KS Slavia (Ruda Śląska) zdobyła o 284 pkt. mniej. Na trzecim miejscu na podium stanęła warszawska drużyna AZS AWF Warszawa z ilością 157 pkt. W ponad 50-letniej historii klubu zapaśniczki zgromadziły rekordową ilość punktów zwyciężając z tak ogromną przewagą.

Po zakończonych mistrzostwach Katarzyna Krawczyk i Anna Urbanowicz wyjechały z reprezentacją Polski na dwutygodniowe zgrupowanie do Francji. Głównym celem zgrupowania jest przygotowanie do Mistrzostw Europy Seniorek, które na przełomie kwietnia i maja rozegrane zostaną w Rosji.

Gratulujemy!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA