REKLAMA
,
Chełmskie zapaśniczki na podium turnieju w Berlinie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Z medalami wróciły zawodniczki ze szkół w Wierzbicy i Rudzie Hucie z Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego Dzieci, Młodziczek, Kadetek i Juniorek. Zawody rozegrano w Berlinie.

Reklama

W berlińskim turnieju wystartowały reprezentacje 11 państw. Tym większy więc sukces Wiktorii Kameli (Wierzbica) i Moniki Dadas (Ruda Huta), które . do rodzinnych miejscowości wróciły z medalami. Odpowiednio srebrnym i brązowym.

W drodze do medalu Wiktoria pokonała reprezentantki Norwegii, Szwecji i aż trzy zawodniczki z Niemiec. W finale uległa reprezentantce Austrii – Julii Ernst. Trenerem Wiktorii jest  Dariusz Kucharski.

Monika Dadas, zanim na jej szyi zawisnął srebrny krążek zwyciężyła  zawodniczki ze Szwecji, Niemiec (dwukrotnie). Świetną passę Moniki przerwała dopiero w walce o awans do finału  reprezentantka Francji – Lilya Cohen. Podopieczna trenera Mirosława Czwalińskiego w walce o brązowy medal pokonała koleżankę z Polski – Martynę Gabryl (KS Agros Żary)

.Szóste miejsce na niemieckich matach zajęła Dagmara Branicka (SP nr 11 w Chełmie), na dziesiątym  miejscu zawody ukończyła Aleksandra Mękal  (SP w Okszowie). Przed naszymi zawodniczkami ostatni start w zawodach o międzynarodowej obsadzie. Będzie to „Czarny Bór Open” –  jeden z największych w Europie turniejów, który  rozgrywany jest w Czarnym Borze k/ Wałbrzycha.

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA