REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Chełmskie zapaśniczki zdobyły osiem medali
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

To było mocne rozpoczęcie sezonu. Podczas poznańskiego Pucharu Polski Seniorek, zapaśniczki MKS Cement-Gryf Chełm zdobyły osiem medali i  pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej. Gratulujemy!

Reklama

Mocnym akcentem rozpoczęły swój tegoroczny sezon zapaśniczki MKS Cement-Gryf Chełm. Podczas rozgrywanego w Poznaniu Pucharu Polski Seniorek, podopieczne trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa potwierdziły zdecydowanie swoją wieloletnią dominację na krajowych matach. Zdobyły bowiem osiem medali i puchar za zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji klubowej.

Najwięcej powodów do radości miały Katarzyna Krawczyk, Anhelina Łysak i Małgorzata Małek. Ta trójka ze złotymi medalami stanęła na najwyższym stopniu podium. Katarzyna Krawczyk i Anhelina Łysak w drodze do złotego medalu w całym turnieju nie straciły żadnego punktu technicznego.
Zwycięstwo w Pucharze Polski daje Katarzynie Krawczyk prawo reprezentowania barw Polski podczas Mistrzostw Europy. A te już niebawem 19-25 kwietnia w Warszawie.

Brązowe medale do Chełma przywiozły: Urszula Piotrowska, Olcha Padoshyk, Karina Konarska, Anna Urbanowicz i Anastasiia Lebedieva.

Tuż za podium na piątych miejscach zawody ukończyły: Katarzyna Jargieła, Danuta Lisiewicz i Joanna Barabas. Siódmą lokatę uzyskała Monika Białach, a na ósmym miejscu w kraju sklasyfikowana została Wioleta Giers. Dziewiąte miejsce w Pucharze Polski zajęła Aleksandra Maziarczyk.

Pod koniec lutego najlepsza chełmska zapaśniczka Katarzyna Krawczyk będzie reprezentować Polskę na matach Ukrainy, w Kijowie, podczas silnie obsadzonego Międzynarodowego Turnieju.
Natomiast chełmskie juniorki (18-20 lat) w połowie marca wystartują w Międzynarodowym Turnieju Krajów Wyszechradzkich w Białogardzie.

Trzymamy kciuki!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Chełmskie zapasy to ” wynalazki” ! Najpierw to byli ” niewymiarowi ‘ zawodnicy dla ktorych trudno było znaleźć zawodnika o tej wadze. Jak raz pojechali na zawody gdzie z Azji przyjechali o tym samym wymiarze to przegrali wszystko! Teraz zapasy dziewcząt gdzie tez nie ma tłoku na macie!
  Ciekawe ile walk stoczyły te zawodniczki a ile walkowerem albo na lipnych papierach , wystwia sie byle kogo od czapy , a wyniki sutaione , raz my wygrywamy raz oni! hehehe!

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama