REKLAMA
,
Chełmskie ,,ZŁOTKO”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Kolejny sukces na zapaśniczych matach odniosła reprezentantka Cementu-Gryfa Chełm Katarzyna Krawczyk. Tym razem startując w Międzynarodowym Turnieju Poland Open w Warszawie nie dała szans swoim rywalkom i zdobyła złoty medal.

Reklama

Na matach stolicy wystartowało 25 państw w tym silne reprezentacje: Chin, Azerbejdżanu, Rosji, Mongolii, Białorusi, Ukrainy i Węgier. Podopieczna trenera Dariusza Kucharskiego w drodze do złotego medalu w pokonanym polu pozostawiła reprezentantkę Hiszpanii Marinę Ruedę, wicemistrzynię świata Rosjankę Irinę Olgonova, brązową medalistkę Mistrzostw Europy Węgierkę Denes Mercedesz.
W walce o wejście do finału wysoko na punkty/ 8:2/ zwyciężyła koleżankę z kadry mistrzynię Europy Roksanę Zasinę. Emocjonujący pojedynek o złoty medal z reprezentantką Rosji Liubov Silnikovą zakończył się także zwycięstwem Krawczyk.

Medal reprezentantki Chełma był jedynym złotym krążkiem zdobytym dla naszego kraju w tej międzynarodowej rywalizacji. Warszawski turniej był ostatnim sprawdzianem dla wszystkich reprezentacji przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata Seniorek i Seniorów. Gospodarzem tej najbardziej prestiżowej zapaśniczej imprezy w tym roku jest najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia Los Angeles. Organizatorzy spodziewają się rekordowej liczby najlepszych zapaśniczek i zapaśników ze wszystkich kontynentów.

Stawka jest niezwykle wysoka, mianowicie głównym celem jest kwalifikacja do Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016. Awans uzyska pierwsza piątka zawodniczek i zawodników w każdej kategorii wagowej. Pozostali będą szukać swoich szans w Międzykontynentalnych Kwalifikacyjnych Turniejach, które rozegrane zostaną na początku 2016 r.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA