REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Chełmskie ,,ZŁOTKO”
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Kolejny sukces na zapaśniczych matach odniosła reprezentantka Cementu-Gryfa Chełm Katarzyna Krawczyk. Tym razem startując w Międzynarodowym Turnieju Poland Open w Warszawie nie dała szans swoim rywalkom i zdobyła złoty medal.

Reklama

Na matach stolicy wystartowało 25 państw w tym silne reprezentacje: Chin, Azerbejdżanu, Rosji, Mongolii, Białorusi, Ukrainy i Węgier. Podopieczna trenera Dariusza Kucharskiego w drodze do złotego medalu w pokonanym polu pozostawiła reprezentantkę Hiszpanii Marinę Ruedę, wicemistrzynię świata Rosjankę Irinę Olgonova, brązową medalistkę Mistrzostw Europy Węgierkę Denes Mercedesz.
W walce o wejście do finału wysoko na punkty/ 8:2/ zwyciężyła koleżankę z kadry mistrzynię Europy Roksanę Zasinę. Emocjonujący pojedynek o złoty medal z reprezentantką Rosji Liubov Silnikovą zakończył się także zwycięstwem Krawczyk.

Medal reprezentantki Chełma był jedynym złotym krążkiem zdobytym dla naszego kraju w tej międzynarodowej rywalizacji. Warszawski turniej był ostatnim sprawdzianem dla wszystkich reprezentacji przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata Seniorek i Seniorów. Gospodarzem tej najbardziej prestiżowej zapaśniczej imprezy w tym roku jest najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia Los Angeles. Organizatorzy spodziewają się rekordowej liczby najlepszych zapaśniczek i zapaśników ze wszystkich kontynentów.

Stawka jest niezwykle wysoka, mianowicie głównym celem jest kwalifikacja do Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016. Awans uzyska pierwsza piątka zawodniczek i zawodników w każdej kategorii wagowej. Pozostali będą szukać swoich szans w Międzykontynentalnych Kwalifikacyjnych Turniejach, które rozegrane zostaną na początku 2016 r.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama