REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Chmielna w fotografii
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Zapraszamy do ChBP na nową wystawę. Od soboty, 25 sierpnia, będzie można oglądać fotografie Krzysztofa Miszułowicza.

Reklama

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza do galerii Nova na wystawę fotograficzną Krzysztofa Miszułowicza. Autor pierwsze poważne spotkanie z fotografią przeżył w latach 60. w Eksperymentalnym Ośrodku Szkoleniowym Fotografii Artystycznej EOS, pod kierunkiem nestora polskiej fotografiki Witolda Dederki. Wtedy też po raz pierwszy wziął udział w zbiorowej wystawie prac uczestników EOS, który w zamyśle jego założyciela miał stanowić zalążek przyszłych wyższych studiów fotograficznych w Polsce.
Krzysztof Miszułowicz nie zdecydował się jednak na zawodowstwo, skończył psychologię na Uniwersytecie Warszawskim.

Zdjęcia eksponowane na wystawie w ChBP zostały zrobione na ul. Chmielnej w Warszawie w latach 2010-2012. Nawiązują do najbardziej “fotograficznego” opowiadania Brunona Schulza „Ulica Krokodyli”. Opisywaną przez Schulza transformację, jaka dokonała się w pierwszej połowie XX wieku w Drohobyczu, Krzysztof Miszułowicz odnalazł na Chmielnej. Głównymi bohaterami fotografii nie są przechodnie czy stali bywalcy Chmielnej, lecz napisy na murach, afisze, reklamy, plakaty.

W 2012 roku wystawa prezentowana była w Muzeum Literatury oraz w Domu Literatury przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Już od 25 sierpnia do 12 września br. dostępna będzie dla mieszkańców Chełma w galerii Nova ChBP (Partyzantów 40). Wstęp wolny.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Pamiętam jak nazwami rozdarta torcikiem stalina,tu Chmielna,tu Rutkowskiego.Nazwami już nie,torcikiem stalina dalej,smutne.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama