REKLAMA
,
Chryzantemy w miejscach pamięci
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pomniki i miejsca pamięci w Chełmie ozdobiły chryzantemy. Kwiaty zostały odkupione od lokalnych przedsiębiorców.

Reklama

Zgodnie z zapowiedzią, chełmski samorząd odkupuje od lokalnych przedsiębiorców doniczkowe chryzantemy. To próba wsparcia rodzimych producentów i sprzedawców, których zaskoczyła decyzja rządu o zamknięciu nekropolii na trzy świąteczne dni.

Na pomoc ruszyli też sami mieszkańcy. O ile w okresie zakazu nie było sprzedawców w okolicach chełmskich cmentarzy, to już wczoraj pojawili się ze swoimi  wielobarwnymi kwiatami. Dzisiaj przy cmentarzu komunalnym w Chełmie za dużą doniczkę z pięknie kwitnącą chryzantemą trzeba było zapłacić 25 zł. Chętnych nie brakowało.

Z kolei chryzantemy odkupione przez samorząd, ozdobiły dzisiaj miejsca pamięci w Chełmie. Jak podaje Miasto Chełm, pracownicy MPGK ustawili je: w miejscu mordu dokonanego przez hitlerowców za chełmskim szpitalem psychiatrycznym, pod pomnikiem Piety Wołyńskiej (zdjęcie powyżej), w miejscu pamięci „Targowica” przy al. Armii Krajowej, na „Patelni” w Lesie Borek, na cmentarzu ofiar obozu Stalag 319 w Lesie Borek oraz  pod tablicą pamięci znajdującą się przy cmentarzu wojennym (zdjęcie poniżej).

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA