REKLAMA
,
ChSM wyremontuje 18 bloków
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Cieszą się mieszkańcy bloków na osiedlach Słoneczne i XXX-lecia. Chełmska Spółdzielnia Mieszkaniowa wyda 8,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na remonty budynków na tych osiedlach. Pieniądze pozwolą na modernizacje 18 bloków.

Reklama

Kwota uzyskana z RPO to znaczący zastrzyk w budżecie spółdzielni. To więcej, niż ChSM przeznacza zwykle na inwestycje w ciągu całego roku. Projekt będzie realizowany do roku 2020.

W pierwszej kolejności do remontów pójdą bloki przy ul. Wirskiego 16, 18 i Nowy Świat 10. Prace modernizacyjne obejmą m.in. docieplanie ścian zewnętrznych, stropów piwnic, zwiększenie grubości stropodachów, remonty balkonów, wiatrołapów, instalacji odgromowych oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Niektóre budynki zostaną dodatkowo wyposażone w solary i węzły centralnego ogrzewania.

To największy projekt, jaki do tej pory realizowała ChSM. Poprzedziła go kompleksowa inwentaryzacja obiektów będących w zasobach spółdzielni. Przy każdym opisano potrzeby remontowe w zakresie efektywności energetycznej. Ostatecznie do projektu wytypowano 18 budynków mieszkalnych.

Są to bloki ogrzewane z wymiennikowni grupowych, które znajdują się przy ul.: Wirskiego 16, Wirskiego 18, Wirskiego 20, Wirskiego 22, Karłowicza 4, Karłowicza 6, Karłowicza 8, Szymanowskiego 11, Żołnierzy I AWP 13, Żołnierzy I AWP 15, Żołnierzy I AWP 17, Szymanowskiego 13, Szymanowskiego 15. Do projektu weszły też budynki wielorodzinne ogrzewane z wymiennikowni kompaktowych przy ul. Nowy Świat 5, Nowy Świat 7, Nowy Świat 10, Grota Roweckiego 4, Powstańców Warszawy 5.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Marna pocicha wydawać nie swoje pieniądze. A na Małachowskiego 10 zamiast stałego oświetlenia na zewnątrz klatek „mądrzy” decydenci z CHSM zafundowali mieczkańcom lampy z czujnikiem ruchu. Efekt – po zmierzchu egipskie ciemności (na tym odcinku ulicy nikt nigdy nie pomyślał nigdy o żadnej latarni). Dzieci wracają ze szkoły z latarka mi, do śmietnika i samochodu wychodzi się z latarka w komórce. Ale przecież nikt z administracji tu nie mieszka więc co ich to obchodzi.

  No votes yet.
  Please wait...
 • CHSM umie konkursy wygrywal. A Fiszowa tylko klęska i klęska.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA