REKLAMA
,
ChSM wyremontuje 18 bloków
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Cieszą się mieszkańcy bloków na osiedlach Słoneczne i XXX-lecia. Chełmska Spółdzielnia Mieszkaniowa wyda 8,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na remonty budynków na tych osiedlach. Pieniądze pozwolą na modernizacje 18 bloków.

Reklama

Kwota uzyskana z RPO to znaczący zastrzyk w budżecie spółdzielni. To więcej, niż ChSM przeznacza zwykle na inwestycje w ciągu całego roku. Projekt będzie realizowany do roku 2020.

W pierwszej kolejności do remontów pójdą bloki przy ul. Wirskiego 16, 18 i Nowy Świat 10. Prace modernizacyjne obejmą m.in. docieplanie ścian zewnętrznych, stropów piwnic, zwiększenie grubości stropodachów, remonty balkonów, wiatrołapów, instalacji odgromowych oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Niektóre budynki zostaną dodatkowo wyposażone w solary i węzły centralnego ogrzewania.

To największy projekt, jaki do tej pory realizowała ChSM. Poprzedziła go kompleksowa inwentaryzacja obiektów będących w zasobach spółdzielni. Przy każdym opisano potrzeby remontowe w zakresie efektywności energetycznej. Ostatecznie do projektu wytypowano 18 budynków mieszkalnych.

Są to bloki ogrzewane z wymiennikowni grupowych, które znajdują się przy ul.: Wirskiego 16, Wirskiego 18, Wirskiego 20, Wirskiego 22, Karłowicza 4, Karłowicza 6, Karłowicza 8, Szymanowskiego 11, Żołnierzy I AWP 13, Żołnierzy I AWP 15, Żołnierzy I AWP 17, Szymanowskiego 13, Szymanowskiego 15. Do projektu weszły też budynki wielorodzinne ogrzewane z wymiennikowni kompaktowych przy ul. Nowy Świat 5, Nowy Świat 7, Nowy Świat 10, Grota Roweckiego 4, Powstańców Warszawy 5.

 

Napisz komentarz
 • Marna pocicha wydawać nie swoje pieniądze. A na Małachowskiego 10 zamiast stałego oświetlenia na zewnątrz klatek „mądrzy” decydenci z CHSM zafundowali mieczkańcom lampy z czujnikiem ruchu. Efekt – po zmierzchu egipskie ciemności (na tym odcinku ulicy nikt nigdy nie pomyślał nigdy o żadnej latarni). Dzieci wracają ze szkoły z latarka mi, do śmietnika i samochodu wychodzi się z latarka w komórce. Ale przecież nikt z administracji tu nie mieszka więc co ich to obchodzi.

 • CHSM umie konkursy wygrywal. A Fiszowa tylko klęska i klęska.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
  Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Miasto rusza do walki z wirusem
  Zapal znicz dla medyka
  Zapal znicz dla medyka
  Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
  Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
  REKLAMA