REKLAMA
,
Ciche święto edukacji
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dzisiaj Dzień Nauczyciela. Wszystkim pracownikom edukacji składamy serdeczne życzenia!

Reklama

W Chełmie Dzień Edukacji Narodowej odbywa się cichutko, bez żadnej pompy. Powód to oczywiście postępująca pandemia i fakt, że cały kraj znalazł się w strefie żółtej. Miejskie uroczystości – zaplanowane na piątek  16 października – ratusz odwołał.  Życzenia, nagrody i awanse nauczyciele odbiorą indywidualnie.

Dzień Edukacji Narodowej to święto oświaty, ale także szkolnictwa wyższego. Ustanowione zostało 27 kwietnia 1972 roku i upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Komisja powstała z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten  nazywany jest Dniem Nauczyciela. Jest okazją do nagradzania wyróżniających się nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.

W tym roku z okazji święta do Prezydenta Miasta Chełm wpłynęło 27 wniosków o nagrody. Dotyczą pracowników przedszkoli, szkół podstawowych i pozostałych placówek oświatowo-wychowawczych. Maksymalna wysokość takiej nagrody to kwota wynagrodzenia zasadniczego dla nauczyciela dyplomowanego, czyli 4 046 zł.

Także prezydent wnioskował o wyróżnienia dla chełmskich nauczycieli. Do Ministra Edukacji Narodowej wystosował wnioski o nadanie Medalu Srebrnego za wieloletnią służbę dla: Teresy Mościckiej, byłej dyrektor I LO, Edyty Chudoby – dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych oraz Mieczysława Sawki – dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Z kolei dla Marty Mazurek, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich, prezydent wystąpił o nadanie Medalu Komisji Edukacji Narodowej – wysokie odznaczenie resortowe nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Tagi
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Remonty wloką się niemiłosiernie
Remonty wloką się niemiłosiernie
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Przyszłość dworca budzi emocje
Przyszłość dworca budzi emocje
Miliony na Plac Łuczkowskiego
Miliony na Plac Łuczkowskiego
Na Jagielońskiej kładą asfalt
Na Jagiellońskiej kładą asfalt
REKLAMA