REKLAMA
,
„Ciche tęsknoty” Anny Siłuch
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Ciche tęsknoty” to tytuł najnowszej wystawy malarstwa, na którą zaprasza dzisiaj (11 września) Chełmska Biblioteka Publiczna. Okazja to 20-lecie pracy twórczej Anny Siłuch.

Reklama

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti, Związek Polskich Twórców Sztuki w Grodzisku Wielkopolskim, Związek Artystów Plastyków w Poznaniu zapraszają na wernisaż. Przed nami wystawa malarstwa, akwareli i rysunku Anny Siłuch (z d. Skrajnowska). A okazja to 20-lecie pracy twórczej autorki.

Wernisaż wystawy „Ciche tęsknoty” odbędzie się w piątek (11 września), o godz. 17.00, w galerii Nova ChBP (ul. Partyzantów 40). Wstęp wolny!

Autorce towarzyszyć będą goście specjalni, którzy zadbają o oprawę słowno-muzyczną. Czeka nas prezentacja najnowszego tomiku wierszy Mariana Skrajnowskiego „Zabużańskie barwy nieba”. A także minikoncert chełmskiego barda Jarosława Buczka.

***

Anna Siłuch (z d. Skrajnowska) – artysta plastyk, z zawodu mgr inż. geodeta i były nauczyciel akademicki. Rodowita chełmianka, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie, obecnie od 2006 roku  mieszkająca w podwarszawskim Piasecznie.
Przygodę z malarstwem rozpoczęła w 1999 roku. Dołączyła wtedy do Grupy „Pasja” w Pracowni Rysunku i Malarstwa Chełmskiego Domu Kultury, prowadzonej przez znanego i cenionego artystę plastyka – Teresę Chomik-Kazarian. Z kolei w 2006 roku dołączyła do Grupy Plastycznej „Communio Graphis” z siedzibą w Górze Kalwarii. Prowadził ją wspaniały artysta rzeźbiarz, malarz, poeta i pedagog – Profesor Stefan Paweł Lisowski. A od 2009 roku jest w Grupie Plastycznej Piaseczno.
Od 2007 roku należy do Związku Artystów Plastyków z siedzibą Poznaniu, od 2019 roku do Związku Polskich Twórców Sztuki z siedzibą w Grodzisku Wielkopolskim.
Maluje w technikach: olej, akwarela, szkice tuszem i ołówkiem. Na jej obrazach królują kwiaty, martwa natura i pejzaże. Autorka kładzie główny nacisk na kolor, który nadaje pracom swoisty nastrój. Najciekawsze prace powstają na plenerach, tworzone wśród przyjaciół w niezapomnianej atmosferze. W swoim dorobku ma 7 wystaw indywidualnych oraz udział w ponad 50 wystawach zbiorowych.
Charytatywnie swoimi pracami wspiera Stowarzyszenie Auxilium w Piasecznie oraz Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA