REKLAMA
,
„Ciche tęsknoty” Anny Siłuch
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Ciche tęsknoty” to tytuł najnowszej wystawy malarstwa, na którą zaprasza dzisiaj (11 września) Chełmska Biblioteka Publiczna. Okazja to 20-lecie pracy twórczej Anny Siłuch.

Reklama

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti, Związek Polskich Twórców Sztuki w Grodzisku Wielkopolskim, Związek Artystów Plastyków w Poznaniu zapraszają na wernisaż. Przed nami wystawa malarstwa, akwareli i rysunku Anny Siłuch (z d. Skrajnowska). A okazja to 20-lecie pracy twórczej autorki.

Wernisaż wystawy „Ciche tęsknoty” odbędzie się w piątek (11 września), o godz. 17.00, w galerii Nova ChBP (ul. Partyzantów 40). Wstęp wolny!

Autorce towarzyszyć będą goście specjalni, którzy zadbają o oprawę słowno-muzyczną. Czeka nas prezentacja najnowszego tomiku wierszy Mariana Skrajnowskiego „Zabużańskie barwy nieba”. A także minikoncert chełmskiego barda Jarosława Buczka.

***

Anna Siłuch (z d. Skrajnowska) – artysta plastyk, z zawodu mgr inż. geodeta i były nauczyciel akademicki. Rodowita chełmianka, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie, obecnie od 2006 roku  mieszkająca w podwarszawskim Piasecznie.
Przygodę z malarstwem rozpoczęła w 1999 roku. Dołączyła wtedy do Grupy „Pasja” w Pracowni Rysunku i Malarstwa Chełmskiego Domu Kultury, prowadzonej przez znanego i cenionego artystę plastyka – Teresę Chomik-Kazarian. Z kolei w 2006 roku dołączyła do Grupy Plastycznej „Communio Graphis” z siedzibą w Górze Kalwarii. Prowadził ją wspaniały artysta rzeźbiarz, malarz, poeta i pedagog – Profesor Stefan Paweł Lisowski. A od 2009 roku jest w Grupie Plastycznej Piaseczno.
Od 2007 roku należy do Związku Artystów Plastyków z siedzibą Poznaniu, od 2019 roku do Związku Polskich Twórców Sztuki z siedzibą w Grodzisku Wielkopolskim.
Maluje w technikach: olej, akwarela, szkice tuszem i ołówkiem. Na jej obrazach królują kwiaty, martwa natura i pejzaże. Autorka kładzie główny nacisk na kolor, który nadaje pracom swoisty nastrój. Najciekawsze prace powstają na plenerach, tworzone wśród przyjaciół w niezapomnianej atmosferze. W swoim dorobku ma 7 wystaw indywidualnych oraz udział w ponad 50 wystawach zbiorowych.
Charytatywnie swoimi pracami wspiera Stowarzyszenie Auxilium w Piasecznie oraz Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na Pokrówkę z przeszkodami
Na Pokrówkę z przeszkodami
Rocznicowy prezent prezydenta
Rocznicowy prezent prezydenta
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
REKLAMA