REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Ciechan broni Raniewicza
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Dotarł do nas list Pawła Ciechana – Starosty Chełmskiego, który w ciepłych słowach wypowiada się o kandydaturze Posła Grzegorza Raniewicza na Prezydenta Miasta Chełm. Jest to zarazem przeciwwaga to ostatnich ataków, o których wspominał sam kandydat PO. Pomimo tego, że jasno nie sprecyzował o jaki typ “nagonki” chodzi, zaapelował również o rozwagę i spokój. Co czytamy w liście?

“Krew mnie zalewa, kiedy słyszę od znajomych, że Raniewicz wyjeżdżając na Wiejską zapomniał skąd pochodzi i że dopiero dziś, kiedy startuje na stanowisko prezydenta miasta przypomniał sobie o Chełmie. Cóż można tak to widzieć, bo Grzegorz Raniewicz to nie jest typ gwiazdy i nie ma tzw. „parcia na szkło”. To człowiek, który często unika rozgłosu, bo taki ma charakter. Jak mu tłumaczą: warto mówić o swoich dokonaniach, on odpowiada: nie wypada…, nie potrzeba…, nie warto… Taki „niepolitycznie skromny” typ. Ta jego „niepolityczna skromność” właśnie odbija mu się czkawką, bo niewielu ludzi w Chełmie wie, jak wiele robi poseł Raniewicz dla swego miasta i regionu. Ja wiem.
Grzegorz to facet pracowity, do bólu konsekwentny i wymagający od siebie. Człowiek, który naprawdę chce pomagać innym. Właśnie dlatego założył Fundację Młode Talenty i tak często wspiera inicjatywy charytatywne. Nie robi tego na pokaz, tylko dla innych. Przez te wszystkie lata, to właśnie on był tym parlamentarzystą do którego można było zwrócić się o realną pomoc. Zawsze stawiał dobro Chełma i Ziemi Chełmskiej ponad przynależność partyjną, różnice światopoglądowe czy też osobiste sympatie. Zawsze gotów podpowiedzieć i służyć cenną radą. Tak było w przypadku „schetynówek” takich jak ul. Metalowa, orlików, boisk i sal gimnastycznych, ścieżek rowerowych łączącej miasto Chełm z zalewem, z pagórami Janowa czy remontu i modernizacji jednostki pożarniczo- gaśniczej w Chełmie, budowy szpitala w Chełmie czy parkingu buforowego w Dorohusku. Jego działania to wymierna pomoc Powiatowi Chełmskiemu przy pozyskiwaniu blisko 80 milionów zł na realizację nowych zadań scaleniowych i wielu, wielu innych zadaniach. Jeśli w czymś nie potrafił pomóc, to nie owijał w bawełnę, tylko walił prosto z mostu i za to go cenię.

Potrafił iść pod prąd, kiedy świadom konsekwencji głosował za umieszczeniem w budżecie państwa remontu ul. Rejowieckiej. Zawsze niezwykle zasadniczy, kiedy głosował zgodnie ze swoimi przekonaniami, choć często zbierał za to cięgi. Tak było w sprawie aborcji, czy też związków partnerskich. Taki już jest. Nie ulega chwilowym modom, nie płynie z prądem jak wielu innych, nie kalkuluje. Ma swoje przekonania i właśnie nimi kieruje się zarówno w życiu, jak i w polityce. Wiem, że to niepoprawne. Wiem, że niepopularne. Na pewno politycznie nieopłacalne. Ale może właśnie takiego porządnego człowieka, który stawia skuteczne działanie ponad własną popularność potrzebuje teraz Chełm? Jedno jest pewne Grzegorz zawsze Chełm miał w sercu, a nie jak niektórzy hełm na głowie. Może to jest właśnie najważniejszy element tej propozycji dobrej zmiany dla Chełma? O tym, czy tak jest zdecydują wyborcy przy urnach. Ja już to wiem
Paweł Ciechan
Starosta Chełmski”

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*