REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Janusz Cieszyński wiceprezydent CVhełma
Cieszyński zastąpił Kruk
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

No i stało się. Janusz Cieszyński właśnie został zastępcą prezydenta Chełma. 

Reklama
To co w piątek mogło wydawać się plotką, w niedzielę nabrało rozpędu. Dzisiaj zapadły decyzje. Właśnie dowiedzieliśmy się, że Agnieszka Kruk, zastępca prezydenta Jakuba Banaszka złożyła rezygnację z pełnionej funkcji. Ponoć stało się to jeszcze 6 listopada. Jak ezopowym językiem dyplomacji informuje UM, stoją przed nią
…nowe wyzwania i cele zawodowe.
Życie nie znosi próżni. Dzisiaj więc na opuszczone przez Kruk stanowisko I Zastępcy Prezydenta Miasta Chełm powołany został Janusz Cieszyński. Oto jak Urząd Miasta prezentuje swego nowego urzędnika:
Pan Janusz Cieszyński to menedżer, specjalista zakresu ochrony zdrowia. Pełnił funkcję doradcy premiera Mateusza Morawieckiego, a w latach 2016-2017 kierował Departamentem Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Ministerstwie Rozwoju. W latach 2018-2020 piastował urząd podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia, gdzie odpowiadał za informatyzację oraz cyfryzację i z sukcesem wdrożył m.in. e-receptę.
Wszystko to prawda, jednak z dziennikarskiej rzetelności musimy przypomnieć, że oprócz tego oficjalnego biogramu,  kariera Janusza Cieszyńskiego, to również kilka mniej chwalebnych elementów.
 
Z zapowiedzi UM wynika, że na barki nowego wiceprezydenta spadnie sporo poważnych spraw. W urzędzie nowy wiceprezydent będzie bowiem nadzorował pracę Departamentów Inwestycji i Rozwoju; Komunalnego; Geodezji, Kartografii, Nieruchomości, Architektury i Budownictwa oraz Spraw Obywatelskich. 
Do zadań Pana Cieszyńskiego należeć będzie również wdrożenie projektu cyfryzacji Urzędu Miasta, koordynacja projektu budowy Medycznego Miasteczka oraz współtworzonej przez siebie miejskiej strategii walki z Covid-19, a także współpraca z Kancelarią Premiera i administracją rządową.
 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Całe to towarzystwo ,, wygnańców,, znajduje azyl w Chełmie
  Oglądałem nie raz ministerialnego aroganta władzy, tę butę
  i nic dobrego to nie wróży dla Chełma. Ile jeszcze będzie tych
  zmian? Żadnej stabilizacji a wręcz rozprężenie ogólne.
  Ten pan zna się na geodezji??? A to ciekawe połączenie zdrowie
  i geodezja….Trzeba było pomóc kolesiowi bo tu w Chełmie nie
  ma fachowców. Wstyd i hańba.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Gasni, o 11:43 napisałeś wieloczęściowe zdanie z bardzo wieloma wątkami w sprawie zakupów w ministerstwie zdrowia domyślam się że chodzi o respiratory. Jeżeli w temacie masz jakąś konkretną wiedzę poza „pełnym przekonaniem” to podziel się z nią z CBA. Nie twierdzę, że wszystko zrozumiałem, starałem się tylko delikatnie zażartować. Mam nadzieję, że nie uraziłem.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama