REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Janusz Cieszyński wiceprezydent CVhełma
Cieszyński zastąpił Kruk
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

No i stało się. Janusz Cieszyński właśnie został zastępcą prezydenta Chełma. 

Reklama
To co w piątek mogło wydawać się plotką, w niedzielę nabrało rozpędu. Dzisiaj zapadły decyzje. Właśnie dowiedzieliśmy się, że Agnieszka Kruk, zastępca prezydenta Jakuba Banaszka złożyła rezygnację z pełnionej funkcji. Ponoć stało się to jeszcze 6 listopada. Jak ezopowym językiem dyplomacji informuje UM, stoją przed nią
…nowe wyzwania i cele zawodowe.
Życie nie znosi próżni. Dzisiaj więc na opuszczone przez Kruk stanowisko I Zastępcy Prezydenta Miasta Chełm powołany został Janusz Cieszyński. Oto jak Urząd Miasta prezentuje swego nowego urzędnika:
Pan Janusz Cieszyński to menedżer, specjalista zakresu ochrony zdrowia. Pełnił funkcję doradcy premiera Mateusza Morawieckiego, a w latach 2016-2017 kierował Departamentem Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Ministerstwie Rozwoju. W latach 2018-2020 piastował urząd podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia, gdzie odpowiadał za informatyzację oraz cyfryzację i z sukcesem wdrożył m.in. e-receptę.
Wszystko to prawda, jednak z dziennikarskiej rzetelności musimy przypomnieć, że oprócz tego oficjalnego biogramu,  kariera Janusza Cieszyńskiego, to również kilka mniej chwalebnych elementów.
 
Z zapowiedzi UM wynika, że na barki nowego wiceprezydenta spadnie sporo poważnych spraw. W urzędzie nowy wiceprezydent będzie bowiem nadzorował pracę Departamentów Inwestycji i Rozwoju; Komunalnego; Geodezji, Kartografii, Nieruchomości, Architektury i Budownictwa oraz Spraw Obywatelskich. 
Do zadań Pana Cieszyńskiego należeć będzie również wdrożenie projektu cyfryzacji Urzędu Miasta, koordynacja projektu budowy Medycznego Miasteczka oraz współtworzonej przez siebie miejskiej strategii walki z Covid-19, a także współpraca z Kancelarią Premiera i administracją rządową.
 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Gasni, nie takich figurantów Banaszek przyjmował na interwencję tego czy innego, choćby zastępcę nr 3.
  Jeżeli masz jakieś sugestie co do osób w szwindlu z respiratorami to CBA będzie ci wdzięczne. Nie wiem jak podziękują ale wiedza jest zawsze cennym towarem.
  Osobiście trzymam się jak najdalej od tego towaru, ani to pożyteczne ani zdrowe.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Nie mam pojęcia, o jakiej wiedzy piszesz. Czytaj ze zrozumieniem i nie dorabiaj ideologii.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Cieszynski to ksiegowy, czlowiek Morawieckiego i na informatuce zna sie tyle co ja.
  Premier bez problemu mógł dac mu wicewojewode tu czy tam ale obawia sie że za te respiratory Cieszynski umoczony jest u Prezesa i slusznie.
  Dlatego Premier wolal przerzucić ryzyko na Prezydenta Chelma i latwiej bylo mu poprosić o przysługę tym bardziej ze panowie znali sie osobiście.
  Jezeli okaże sie umoczony w ten biznes z respiratorami to ani Cieszynski ani Banaszek nie wyjedzie z Chelma a Prezes ma długą pamiec.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Mam pełne przekonanie, że Cieszyński był w sprawie zakupów w Ministerstwie Zdrowia figurantem i właśnie księgowym, który miał zadbać o transfer (inaczej nawet Banaszek nie przyjąłby figuranta), znajdujący się pod pełną kontrolą kogoś znacznie potężniejszego, a pieniądze są nie do odzyskania, służąc realizacji tak prywatnych, jak i partyjnych celów. Prezes, owszem, ma długą pamięć zarówno wobec kombinatorów, jak i wiernych sług.

   No votes yet.
   Please wait...
 • lewy czerwony,
  Jak pisałem wcześniej niewiele Banaszek ma do zrobienia przy miasteczku medycznym jako urząd a jeszcze mniej jego zastępca. Jeżeli chce się angażować towarzysko to jego problem.
  Jedyni z komusza mentalnością a w szatach demokracji to nowa pisokracja, pozostali to raczej pragmatycy i calkiem nowi którzy się jeszcze nie opowiedzieli kim będą.
  Dla mnie Banaszek to przerośnięty bachor, który nie ma męskiego charakteru z tego co się orientuję takie miał wzorce z dzieciństwa.
  Nic nie wnosi w strategiczny rozwój miasta. Za duża kasę polata trochę chełmska komunikację.
  Jego zastępca to nie jest jakaś świecąca gwiazda na niebie tylko upadły urzędnik którego wyr… bystrzejsi od niego. Czy sprawdzi się w Chełmie? pożyjemy zobaczymy.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Gasni- czytaj dyskontowanie to jedno, a to że cokolwiek się dzieje to drugie -równie dobrze można by poprosic Henka z Sawina by przyjechał z pługiem i Tadka Rudej Huty by wpadłz bronami i gruntownie do wapienia zaorali Chełm -wtedy co niektórzy uzyskają pelnię szcześciam a Cieszyńskiemu może warto dać zielone światło-jest młody i co by nie było byl zaangażowany w zagadnieniach cyfryzacji jak też ochrony zdrowia. Ale to moje zdanie.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Z kolei moje zdanie jest takie: za moment stuknie połowa kadencji Banaszka. Odkładając polityczne spory na bok uważam, że to jej moment na bilans, ale bez tego PR-owego zadęcia. Obawiam się, że nie ma na to szans – póki co bliżej mi do opinii Pastora, niż do ciągłego dawania szans różnej maści skompromitowanym specjalistom, popieranym przez lewegoczerwonego. Wielu mieszkańców nie dostrzega różnicy pomiędzy poprzednią ekipą władz miasta a obecną.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Zaczyna się rozp… ZP, trochę już pogubiłem Banaszek jest u Kaczyńskiego czy u Gowina?
  Logika wojen podjazdowych jak w wczesnym PZPR, dotrwacie chociaż do następnych wyborów czy już was nie ma na najbliższej sesji sejmu?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Lewyczerwony, Banaszek nie ma żadnej innej roboty do odwalenia poza ta do jakiej zobowiązana jest najmniejsza nawet gmina w procesie inwestycyjnym no chyba że jest inwestorem.
  Po co to wsadzanie szpili między PWSZ a Banaszkiem, macie jakieś partyjne interesy?

  No votes yet.
  Please wait...
  • Pastor blisko/ciepło lecz nie koniecznie celnie: owszem osoba Zająca jako senatora i pomysłodawcy spaja to z ZP i z Banaszkiem, który starał i stara się pomagać, tym bardziej że Miasteczko Medyczne to też jeden z jego punktow wyborczych, osoba Tofia to środowiska powiedzmy opozycjyjne *PO* – w Chełmie jest dużo osób które chętnie dyskontują działania obecnego Prezydenta., i wierz mi jest wielu którym to,że w mieście coś się dzieje to się nie podoba, i akurat nie chodzi tu o PiS, jest jeszcze ta tzw postkomuna czy ci którzy przybrawszy szaty demokratów tak naprawdę myslą “czerwono”- dlaczego to to potomkowie tych którzy za PRL-u i w latach 90-tych profitowali,maja to w genach.

   No votes yet.
   Please wait...
   • Cyt.: “w Chełmie jest dużo osób które chętnie dyskontują działania obecnego Prezydenta., i wierz mi jest wielu którym to,że w mieście coś się dzieje to się nie podoba” – co Ty człowieku bierzesz za ziele?!

    No votes yet.
    Please wait...
 • Cieszynski to dobry fachowiec. Zrobi wszystko od covida po medyczne miasteczko.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Nie widzę żadnej różnicy pomiędzy zastępca prezydenta nr 3 a zastępca prezydenta nr 6, poza oczywiście płcią.
  Czy numer 6 zostanie wcześniej skasowany przez prokuraturę nie wiem ale myślę że wódki nie będzie chlal z maturzystami no chyba że specjaliści pisowscy są totalnie odporni na doświadczenia poprzedników.
  Wszystko resztę pokaże przyszłość.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Rewelacja. Urzędnik będzie koordynował cudzą inwestycję. Medyczne Miasteczko to przecież przedsięwzięcie PWSZ. Banaszek jak Zagłoba – oddał Cieszyńskiemu Niderlandy.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Franz – moze to i inwestycja PWSZ o czym chetnie wladze PWSZ chetnie informuja zapominajac ze duza robote wlasnie na rzecz tego miasteczka odwalil wlasnie Banaszek, po to by ta inwestycja istnialo, tajemnica poliszynela jest iz wladze PWSZ chetnie umniejszaja role Prezydenta, dlaczego? “mentalnie” sa przeciw ZP

   No votes yet.
   Please wait...
   • lewyczerwony – nie ma to jak Propaganda Zjednoczonej Prawicy Rzeczypospolitej (PZPR)

    No votes yet.
    Please wait...
 • Daje mu 6 miesięcy na tym stanowisku. Dopóki prokuratura nie postawi zarzutów za jego działania na szkodę MZ na poprzednio zajmowanych stanowisku. No chyba że skończy się to wszystko jak z Rybą. Czyli my nie ruszamy was a wy nas.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama