REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Ciężarówka potrąciła pieszą
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Do zdarzenia doszło wczoraj w Chełmie. Kierujący samochodem ciężarowym zjeżdżając z ronda, potrącił znajdującą się na przejściu dla pieszych kobietę. 67-latkę zabrano do szpitala.

Wczoraj w południe (29 marca) dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na ul. 3 Maja w Chełmie. Z  ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Man, 64-letni mieszkaniec powiatu bialskiego zjeżdżając z ronda potrącił znajdującą się na przejściu dla pieszych 67-letnią chełmiankę. W wyniku tego zdarzenia pieszą z obrażeniami ciała karetka pogotowia zabrała do szpitala. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie kierującego wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. 

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności na drodze.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • W niektórych przypadkach tłumaczenie dlaczego słabszym należy się ochrona jest równie karkołomnym zadaniem jak wytłumaczenie, że ziemia jest okrągła.

  No votes yet.
  Please wait...
  • W niektórych przypadkach tłumaczenie, że łatwiej jest zatrzymać się świętej krowie niż masie mającej prędkość (każdy samochód ma swoja niemałą wagę) jest równie karkołomnym zadaniem, jak wytłumaczenie że ziemia jest okrągła 😛

   No votes yet.
   Please wait...
 • Ale zawsze można wyrównać szansę i np za potrącenie przechodnia na przejściu dożywotnio odbierać prawo jazdy.
  Od razu zrobiło by się bezpieczniej na pasach bezpieczeństwa.
  Zbliżając się do przejścia z zasady powinno się zwolnic bez względu jak ciężkim jedzie się pojazdem.
  Na świecie widziałem dwa typy przejścia przez jezdnię: takie gdzie zawsze pierwszeństwo ma pieszy i takie gdzie pieszy musi zachować szczególną ostrożność gdyż pierwszenstwo mają pojazdy.
  Przy rondach na przejściach mają z reguły pierwszeństwo pojazdy.
  Bezpieczne przejścia dla pieszych oznaczone są pasami. Tam gdzie pierwszeństwo mają pojazdy są wytyczone w poprzek jeździ dwie linie.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Żadne realne przepisy tego nie zmienią by pieszy nie był intruzem na jezdni. Zawsze będzie. Jak nazwa wskazuje, jezdnia jest o jeżdżenia, a chodnik… niestety dla wielu oczywiście przede wszystkim do parkowania. Przy czym takiego, że pieszy nie ma jak się przecisnąć i wypada mu łazić po nie swoim, czyli po jezdni. Ignorancja, bezmyślność, nieuwaga i egoizm czy to za kółkiem, czy per pedes źle się kiedyś kończy. Pieszy jest w tym w najgorszej sytuacji. Dla własnego egoistycznego interesu, powinien zdawać sobie sprawę z tego, że wchodząc na jezdnię nawet w wyznaczonym miejscu i na zielonym świetle, jest tam nadal intruzem. Bo – wracając do początku – jezdnia zawsze będzie do jeżdżenia, a nie od łażenia. Jak to pewien klasyk kiedyś słusznie w filmie powiedział :
  “Dżentelmen jezdni jest przyjacielem przechodnia. Ale jezdnia to nie pastwisko, (…) z Grójca”
  Jadącej maszyny, co to waży tonę, czy trzydzieści parę ton tak jak załadowane ciężarówki, nie da się w miejscu zatrzymać. To jest w tym wszystkim najgorsze i każdy musi o tym pamiętać, czy to za kierownicą, czy pieszo z buźką wlepioną w durnoty w smartfonie.

  No votes yet.
  Please wait...
 • I dlatego można się przejechać po pieszym, wiadomo że ma mniejsze szanse.
  Co za buta a znasz chociaż kodeks drogowy. Rzeczywiście kto tym pieszym nagadał głupot że są bezpieczni na pasach bezpieczeństwa?

  No votes yet.
  Please wait...
  • No oczywiście! Bo ciężarówka czy inny samochód ma blokować rondo, bo taka święta krowa nie może chwilę poczekać! Czasem nawet jedzie kilka samochodów i hamowaniem naraża się człowiek na stłuczkę, ale co tam, święte krowy mają pierwszeństwo@

   No votes yet.
   Please wait...
 • Tam jest to nagminne, człowiek chce zjechać z ronda, często jedzie kolejny samochód za nim a taka święta krowa włazi na przejście zamiast umożliwić zjazd z ronda. Włażą wprost pod koła i nie patrzą, bo ktoś im wmówił że mają pierwszeństwo.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *