REKLAMA
,
Ciężarówka potrąciła pieszą
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Do zdarzenia doszło wczoraj w Chełmie. Kierujący samochodem ciężarowym zjeżdżając z ronda, potrącił znajdującą się na przejściu dla pieszych kobietę. 67-latkę zabrano do szpitala.

Reklama

Wczoraj w południe (29 marca) dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na ul. 3 Maja w Chełmie. Z  ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Man, 64-letni mieszkaniec powiatu bialskiego zjeżdżając z ronda potrącił znajdującą się na przejściu dla pieszych 67-letnią chełmiankę. W wyniku tego zdarzenia pieszą z obrażeniami ciała karetka pogotowia zabrała do szpitala. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie kierującego wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. 

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności na drodze.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • W niektórych przypadkach tłumaczenie dlaczego słabszym należy się ochrona jest równie karkołomnym zadaniem jak wytłumaczenie, że ziemia jest okrągła.

  No votes yet.
  Please wait...
  • W niektórych przypadkach tłumaczenie, że łatwiej jest zatrzymać się świętej krowie niż masie mającej prędkość (każdy samochód ma swoja niemałą wagę) jest równie karkołomnym zadaniem, jak wytłumaczenie że ziemia jest okrągła 😛

   No votes yet.
   Please wait...
 • Ale zawsze można wyrównać szansę i np za potrącenie przechodnia na przejściu dożywotnio odbierać prawo jazdy.
  Od razu zrobiło by się bezpieczniej na pasach bezpieczeństwa.
  Zbliżając się do przejścia z zasady powinno się zwolnic bez względu jak ciężkim jedzie się pojazdem.
  Na świecie widziałem dwa typy przejścia przez jezdnię: takie gdzie zawsze pierwszeństwo ma pieszy i takie gdzie pieszy musi zachować szczególną ostrożność gdyż pierwszenstwo mają pojazdy.
  Przy rondach na przejściach mają z reguły pierwszeństwo pojazdy.
  Bezpieczne przejścia dla pieszych oznaczone są pasami. Tam gdzie pierwszeństwo mają pojazdy są wytyczone w poprzek jeździ dwie linie.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Żadne realne przepisy tego nie zmienią by pieszy nie był intruzem na jezdni. Zawsze będzie. Jak nazwa wskazuje, jezdnia jest o jeżdżenia, a chodnik… niestety dla wielu oczywiście przede wszystkim do parkowania. Przy czym takiego, że pieszy nie ma jak się przecisnąć i wypada mu łazić po nie swoim, czyli po jezdni. Ignorancja, bezmyślność, nieuwaga i egoizm czy to za kółkiem, czy per pedes źle się kiedyś kończy. Pieszy jest w tym w najgorszej sytuacji. Dla własnego egoistycznego interesu, powinien zdawać sobie sprawę z tego, że wchodząc na jezdnię nawet w wyznaczonym miejscu i na zielonym świetle, jest tam nadal intruzem. Bo – wracając do początku – jezdnia zawsze będzie do jeżdżenia, a nie od łażenia. Jak to pewien klasyk kiedyś słusznie w filmie powiedział :
  „Dżentelmen jezdni jest przyjacielem przechodnia. Ale jezdnia to nie pastwisko, (…) z Grójca”
  Jadącej maszyny, co to waży tonę, czy trzydzieści parę ton tak jak załadowane ciężarówki, nie da się w miejscu zatrzymać. To jest w tym wszystkim najgorsze i każdy musi o tym pamiętać, czy to za kierownicą, czy pieszo z buźką wlepioną w durnoty w smartfonie.

  No votes yet.
  Please wait...
 • I dlatego można się przejechać po pieszym, wiadomo że ma mniejsze szanse.
  Co za buta a znasz chociaż kodeks drogowy. Rzeczywiście kto tym pieszym nagadał głupot że są bezpieczni na pasach bezpieczeństwa?

  No votes yet.
  Please wait...
  • No oczywiście! Bo ciężarówka czy inny samochód ma blokować rondo, bo taka święta krowa nie może chwilę poczekać! Czasem nawet jedzie kilka samochodów i hamowaniem naraża się człowiek na stłuczkę, ale co tam, święte krowy mają pierwszeństwo@

   No votes yet.
   Please wait...
 • Tam jest to nagminne, człowiek chce zjechać z ronda, często jedzie kolejny samochód za nim a taka święta krowa włazi na przejście zamiast umożliwić zjazd z ronda. Włażą wprost pod koła i nie patrzą, bo ktoś im wmówił że mają pierwszeństwo.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA