REKLAMA
,
Cmentarz pod schodami
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na ludzkie szkielety natrafili robotnicy remontujący schody wiodące do bazyliki na Górce w Chełmie. O znalezisku natychmiast poinformowano archeologów.  Ze wstępnych badań wynika, że to średniowieczny cmentarz.

Reklama

Przed kilkoma dniami rozpoczął się remont schodów oraz muru okalającego teren bazyliki od strony ul. Lubelskiej. Po usunięciu starego ogrodzenia, robotnicy chełmskiej firmy „Embud”  natrafili na ludzkie kości. Na miejscu szybko pojawili się archeolodzy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że odkryto cmentarz. Na podstawie innych znalezisk, badacze stwierdzili, że pochówków dokonywano tu w XIII wieku. Zdaniem Stanisława Gołuba, kierownika badań archeologicznych, odkrycie jest niespodzianką.  Średniowiecze miejsce pochówku odkryto przed paroma laty w okolicy cerkwi św. Mikołaja i nikt nie spodziewał się, że drugi podobny cmentarz może mieścić się także w tym miejscu.

Jak dotąd, odkryto około 10 szkieletów. Zostaną one przekazane do dalszych badań antropologicznych.  Jednocześnie trwają dalsze prace archeologiczne.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA