REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Co dalej z chełmską jednostką wojskową?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Jednostka wojskowa w Chełmie zmienia się nie do poznania. Część terenu położonego przy ulicy Lubelskiej została otoczona masywnym betonowym ogrodzeniem. Trwają również prace w opuszczonym budynku koszarowym, w którym niegdyś znajdowała się wojskowa szkoła kucharzy. Niewykluczone, iż jest to element zapowiadanego przez ministra obrony narodowej programu doinwestowania garnizonów położonych na wschodzie Polski.

Reklama

Tomasz Siemoniak, wicepremier i minister obrony narodowej gościł w Chełmie w listopadzie ubiegłego roku, aby okazać poparcie dla Grzegorza Raniewicza w zbliżających się wówczas wyborach samorządowych. Podczas zorganizowanej na tę okazję konferencji prasowej padło pytanie o przyszłość chełmskiej jednostki wojskowej. Minister przyznał wówczas, że jego pobyt w Chełmie jest elementem wizyty w garnizonach położonych na wschodzie Polski, w których miałby zostać przeprowadzony program wzmocnienia obecności wojskowej według planów sporządzonych przez dowódców. Jak widać, jego obietnice nie pozostały bez pokrycia.

Obecnie we wszystkich jednostkach na terenie kraju przeprowadzana jest modernizacja. Dotyczy to również lotniska Okęcie, gdzie w tej chwili remontowany jest parking – mówi ppłk Artur Goławski, rzecznik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. – Pewna pula pieniędzy została przeznaczona specjalnie na doinwestowanie garnizonów położonych na wschodzie Polski. Mogę potwierdzić, że oddział w Chełmie również podlega programowi modernizacji i poprawienia stanu infrastruktury – dodaje. – Każda jednostka ma być przygotowana na przyjęcie nowej kadry i sprzętu, jednak proces ten z pewnością będzie wymagał czasu.

Potwierdzeniem tych słów może być fakt, iż Oddział Regionalny Wojskowej Agencji Mieszkaniowej w Lublinie chce wznieść w Chełmie przy ul. Lubelskiej nowy budynek mieszkalny, który miałby zostać oddany do użytku w 2017 roku.

Jako miasto jesteśmy zainteresowani wzmocnieniem chełmskiego garnizonu. Dodatkowo służymy wszelką pomocą i jesteśmy zadowoleni z takiego przebiegu sprawy – mówi Agata Fisz, prezydent miasta Chełm. Nowe kadry, które miałyby przybyć do miasta, przyjmiemy z wielką ochotą – dodaje prezydent.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Na wojska pieniądze przewalać to nie problem, a ulice jak po bombardowaniu niech niszczeją dalej.

  No votes yet.
  Please wait...
 • To zdjęcie dobrze oddaję stan naszej armii! MY nie mamy wojska , my mamy funkcjonariuszy którzy przejadają pieniądze podatników na etatach wojskowych. Jak by co do czego, to tak jak na Ukrainie, bataliony ochotnicze trzeba tworzyć z własną bronią i z własnym wyżywieniem. Przyjdzie ” Gajowy Marucha , tupnie nogą ” i naszego wojska nie ma!
  Ucieknie!

  No votes yet.
  Please wait...
 • Co dalej z Chełmską jednostką? Myślałem że rozwiązują a tu ” reformują”. A na czym ta reforma polega ? Zbudowali nasyp i betonowy mur!!! Super wiadomość, hehehe!No i Pani Prezydent się z tego cieszy , a co ma płakać. No a reszta reformy to gdzieś tak w przyszłym stuleciu, tz ten sprzęt i te kadry! Po co to pisać, co to za wiadomość!!!!????

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama