REKLAMA
,
Co kryją kurhany?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Złoto, krzemień i glina. Tajemnice pochowane w kurhanach to tytuł najnowszej wystawy krasnostawskiego muzeum. Zapraszamy w piątek na wernisaż.

Reklama

Muzeum Regionalne w Krasnymstawie przygotowuje nową wystawę. Tym razem będzie można przyjrzeć się efektom prac archeologicznych prowadzonych w mogiłach w Białce i Stryjowie.

W programie piątkowego (14 czerwca) spotkania będą także prelekcje: dr P. Jarosz opowie o Badaniach archeologicznych kurhanów w Białce i Stryjowie, a dr hab. prof. UMCS J. Libera o Znaleziskach toporów kamiennych kultury ceramiki sznurowej na Lubelszczyźnie.

Na wystawie zostaną zaprezentowane zabytki odkryte podczas badań archeologicznych kurhanów w Białce i Stryjowie przeprowadzonych pod kierownictwem Pawła Włodarczaka z Ośrodka Archeologii Gór i Wyżyn w Krakowie. Na ekspozycji znajdą się również zabytki pochodzące z badań archeologicznych kurhanów w Białce w latach 1982-83, odbywających się pod kierownictwem Edmunda Mitrusa na zlecenie ówczesnych Pracowni Konserwacji Zabytków w Lublinie.

Wystawa adresowana jest do szerokiego kręgu odbiorców pragnących poznać zwyczaje pogrzebowe oraz związane z nimi tajemnice w czasach, z których jedynym świadectwem działalności człowieka są „skarby” ukryte w ziemi.

Wystawę będzie  można oglądać do 31 sierpnia br.

Zapraszamy na wernisaż i spotkanie z archeologami w piątek, 14 czerwca, godz. 12.00, Muzeum Regionalne w Krasnymstawie (Piłsudskiego 5a). Wstęp wolny!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA