REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Co miasto będzie z tego miało?
Co miasto będzie z tego miało?
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Już dawno nic tak nie poruszyło chełmskiej opinii publicznej, jak dzisiejsza informacja o tytule dla prezesa PiS. Internauci są bezlitośni. W dyskusjach prowadzonych w mediach społecznościowych nie zostawiają na tym pomyśle i jego autorach suchej nitki.

Reklama

Wstydzę się ze tu mieszkam przez takie decyzje. Szkoda ze KAPITUŁA nie zapytała przeciętnego mieszkańca o zdanie, bo to ze w wyborach wygrali kilka lat wstecz, nie znaczy że ludzie zdania nie zmienili. MAM NADZIEJE ZE PRZY NASTEPNYCH WYBORACH TO SIE ZMIENI !!!! 

Wiecie co robi ten ambasador? On odpowiada żywotnym potrzebom naszego społeczeństwa. To jest ambasador na miarę naszych możliwości. Wiecie co my robimy tym ambasadorem? My otwierany oczy niedowiarkom. Patrzycie -mówimy- to nie jest nasze ostatnie słowo.

To tylko dwa cytaty z dyskusji na stronie radia Bon Ton. Wybraliśmy te, które nie zawierają inwektyw pod adresem ambasadora czy władz miasta.

Z okazji skorzystała polityczna konkurencja

… gratulacje dla prezydenta Banaszka! Znalazł sposób na poruszenie leniwego elektoratu.

Na dobrą jednak sprawę nikt nie wie, kto bezpośrednio odpowiada za dokonany wybór. Nie znaleźliśmy informacji o składzie Kapituły, która dokonała wyboru. Pewne światło na sprawę rzucają media społecznościowe lokalnej Koalicji Obywatelskiej:

 Otóż radni KO nie brali w tym udziału. Odmówili propozycji Longina Bożeńskiego, który oferował ponoć klubom radnych miejsca w kapitule odpowiedzialnej za wybór ambasadorów.
Nieoficjalnie wiemy, radni KO mieli, oględnie mówiąc, wątpliwości co do zasad pracy kapituły. Podejrzewamy jednak, że wiedzieli też o wazeliniarskim pomyśle PiS i nie chcieli do niego przykładać ręki.

Wyszło jak zwykle

Listę laureatów znajdziecie na stronie internetowej UM Chełm. Już kilka godzin po jej ogłoszeniu oświadczenie ogłosił jeden z nich – Marek Dyjak. W wyważonych słowach odmówił przyjęcia wyróżnienia:

… w związku z jednoczesnym przyznaniem tego samego tytułu prominentnemu politykowi, jestem zmuszony odmówić przyjęcia wyróżnienia (…).

Teretycznie niezły pomysł promocyjny został – jak się wydaje – zmarnowany już u swego zarania. Przeglądając internetowe serwisy nie znaleźliśmy ani jednego głosu popierającego wybór kapituły, a zapewne również samego prezydenta Jakuba Banaszka. On sam, tak chętnie przecież udzielający się w mediach społecznościowych, zamilkł. Do godz. 20 nie zareagował nawet na zaczepkę komentatora:

Co miasto będzie z tego miało oprócz pośmiewiska?

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Szanowna redakcjo to że PO nie chciało głosować za Prezesem tonie dziwota. Dobrze że CHOĆ RAZ mieli inne zdanie niż Prezydent Bo do tej pory przez 4 lata głosowali zawsze za. Nawet marnotrawiąc Nasze Pieniądze. Ale idą wybory i radni PO mogą wstać z kolan. A redakcja to innych ugrupowań nie widzi ??

  No votes yet.
  Please wait...
 • Dobrze że Chełmianie poszli z duchem czasu i wybrali Młodego Czempiona obecnej władzy. Materialnie coś zostanie tutaj po tym okresie. Oby nie był dla Chełma okresem gierkowskim. Bo się nie podniesiemy. Mam nadzieję że w wyborach parlamentarnych i szczególnie samorządowych też Chełmianie wyczują wiatr historii.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Ruch Prezydenta Banaszka jest dobry dla miasta. A jeszcze lepszy dla niego. Myślę że jakieś profity za tym MUSZĄ pójść. Nie ma się co spodziewać po nim i jego formacji finezji. Ta drużyna tak gra.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Co bedzie miało? Juz ma. 200 baniek! po co bylo tak krzyczec od razu? hahaha
  opozycja jak zawsze posmiewisko z siebie musi zrobic
  a ambasador? do dupy ze to Kaczynski, ale dzisiaj jest, kiedys mozna odberac, to tylko tytul, a kasa zostanie

  No votes yet.
  Please wait...
  • Bo tak sobie tytuł można odebrać… – to na poważnie? Co z tego czy z innego tytułu, orderu, etc. w takiej sytuacji pozostanie, jaka będzie (i jest!) jego wartość sama w sobie?
   Co się z tymi ludźmi porobiło? Miernoty dokonały kolosalnych zniszczeń i jeszcze im mało.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Ale o jakim tytule jest mowa? Dyjak? Stary siniak śpiewający jak obsrany kot.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Uważam, że taka reakcja suwerena dobrze rokuje na nadchodzące wybory…

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama