REKLAMA
,
Co na to radny? Czy potrzebny nam Aquapark?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

“Co na to radny?” to cykl krótkich komentarzy udzielonych naszej redakcji przez chełmskich radnych. Podejmujemy się tematów aktualnych i wciąż żywych w w społeczeństwie. Tym razem przepytujemy Annę Mirzwę.

Reklama

Trwa budowa chełmskiego Aquaparku. Przeciwników tej inwestycji w Chełmie nie brakuje. Czy naszemu miastu jest on rzeczywiście niezbędny, czy zdołamy go utrzymać?

Co na to radny?

„Aquapark dla mieszkańców to dodatkowa atrakcja, rozrywka, sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Większość chełmian zadowolona byłaby z takiego obiektu, ja również .

Jako samorządowiec mam jednak obawy, czy ta inwestycja będzie przynosić zyski, obawiam się że nie!  Już wiele miast w Polsce boryka się z trudnościami utrzymania parków wodnych. Nasz park wodny budowany jest z własnych środkowych. Pieniądze z funduszy europejskich na takie obiekty były, ale w poprzednim okresie programowania. Kredyt to wielkie obciążenie, a spółka miejska Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie, już za rok 2014 odnotowała niewielki, ale ujemny wynik finansowy. Obawiam się również, czy nie wzrosną podatki dla naszych mieszkańców, aby zabezpieczyć wpływy do budżetu. Przypominam, że ostatnio radni koalicji podnieśli ścieki o 1 zł pomimo, że Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej za 2014 rok odnotowała wynik finansowy dodatni ( 1 106,2 tys. zł). Gdyby naszym mieszkańcom zadać pytanie, czy chcą mieć aquapark w Chełmie, to najprawdopodobniej odpowiedzieliby na „tak”, ale gdyby zapytać, czy chcieliby podwyżki podatkóww celu jego utrzymania, pewnie odpowiedź byłaby inna. A ja właśnie obawiam się podwyżek podatków.

Obiecuję, że na kolejnym  posiedzeniu Rady Miasta Chełm, zapytam jakie działania podejmuje spółka, aby zabezpieczyć najemców oraz przyciągnąć potencjalnych klientów nie tylko z naszego miasta i regionu.”

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Witam. ja również mam wątpliwości co do utrzymania takiego aqua parku, bo koszty będą znaczne. Denerwuje mnie to ,że jakoś dziwnym trafem wszystkie miasta obok uzyskują fundusze europejskie i to grube miliony na rożne inwestycje, a Chełm nie potrafi? Przykład Zamościa jest tu chyba najlepszy . Co robi miasto aby te fundusze skutecznie pozyskać. Denerwuje mnie również, że nasze, podatników pieniądze są wyrzucane w błoto przykład: remont ul AK już są pęknięcia i dziury, remont ul. Hrubieszowskiej to samo, dlaczego nikt tego nie dopilnował, że zrobiono fuszerkę. A przecież „spece” przy remoncie AK wypowiadali się że nie trzeba robić nowej podbudowy pod drogę i co ? Rondo na Lublin to w ogóle porażka i partactwo ostatniego lotu, zmarnowano publiczne pieniądze, rondo jest za małe, przepustowość niska, cały czas się blokuje, kto to zatwierdził i sporządził tak idiotyczny projekt? Dlaczego żaden radny nie interweniuje w tych sprawach czyżby super się Państwu jeździło po naszych drogach? Pozdrawiam

  No votes yet.
  Please wait...
 • Brawa dla Autora – wreszcie radną zapytał o sprawy miasta! Mam nadzieję, że w przyszłości takie pytania Autor zada nie tylko radnej PO, ale również przedstawicielom innych ugrupowań.

  No votes yet.
  Please wait...
 • trzeźwo myslący

  Oczywiście chełmska elita (sformułowanie umowne, bo gdzie te elity) będzie miała wstęp wolny wraz z rodzinami. Reszta będzie buliła. Oczywistym jest, że aqua park na siebie nie zarobi i rada miasta podniesie wszystkim mieszkańcom naszego miasta podatki od nieruchomości i inne opłaty. I to biedni chełmianie będą utrzymywali ten przybytek na którego nie będzie ich stać nawet raz na kilka miesięcy. No ale pani prezydent postawi sobie pomnik naszym kosztem

  No votes yet.
  Please wait...
 • Mi się wydaje ze na poczatku będzie bum.. A później niestety ludzie uznają ze to wysokie koszta jeżdżenia do aquaparku.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA