REKLAMA
,
Co na to radny? | Jak opozycja chce rozliczać władzę z obietnic?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Co na to radny?” to cykl krótkich komentarzy udzielonych naszej redakcji przez chełmskich radnych. Podejmujemy się tematów aktualnych i wciąż żywych w społeczeństwie. Tym razem przepytujemy Małgorzatę Sokół.

Reklama

Jakie najważniejsze zdania stoją przed opozycją w Chełmie i jakie konkretne kroki podejmie w celu rozliczania rządzących z obietnic złożonych wyborcom?

Rządzący w Chełmie potrzebują opozycji. Tylko ona może pilnować, aby sprawowana władza nie była nadużywana. I taką właśnie rolę pełnią radni  PO w Radzie Miasta. W sprawach ważnych dla mieszkańców zadajemy niewygodne pytania, dociekamy prawdy, sprawdzamy czy rozwiązania, które proponuje Prezydent są korzystne dla Chełmian. Ta kontrola wymusza większą ostrożność rządzących w podejmowaniu decyzji mających wpływ na jakość życia w naszym mieście. Niestety opozycja jest zbyt mała, aby w głosowaniach zablokować złe decyzje. Moim zdaniem istotne jest w tym przypadku to, że dzięki nam mieszkańcy mogą przynajmniej dowiedzieć się o zagrożeniach, jakie są im fundowane.

W najbliższym czasie bardzo ważne dla miasta są decyzje związane z wykorzystaniem funduszy europejskich z nowej perspektywy finansowania. Dotychczas władze Chełma nie potrafiły sięgnąć po środki, dzięki którym inne miasta zrealizowały wielomilionowe inwestycje. W rezultacie większość prowadzonych przez dwie poprzednie kadencje działań inwestycyjnych czy raczej „remontowych” wykonano za własne pieniądze – głównie pochodzące z bankowych kredytów. Doprowadziło to do dużego zadłużenia budżetu miasta. Dzięki takiej polityce dzisiaj, kiedy inne samorządy sposobią się do pozyskania miliardów z nowych programów unijnych, Chełma nie stać na zapewnienie wkładów własnych do nowych projektów. Mamy do czynienia z kompletną stagnacją. W rezultacie Chełm wyludnia się w zastraszającym tempie. Chcąc zatrzymać młodych i wykształconych ludzi w mieście, musimy tworzyć im warunki do rozwoju. Wspierać przedsiębiorczość i innowacyjność. Bez nowych przedsięwzięć nie powstaną tak potrzebne miejsca pracy. Dobrym posunięciem mogłoby się okazać utworzenie podstrefy ekonomicznej w mieście. Mam jednak wrażenie, że stworzone w ten sposób możliwości nie są wykorzystywane. Brakuje sensownego pakietu zachęt inwestycyjnych dla przedsiębiorców. Pyta Pan redaktor jak rozliczymy obecne władze z ich obietnic. Będziemy sprzeciwiać się ich złym decyzjom. Będziemy starać się jak najszerzej informować mieszkańców o wszystkich błędach i zaniechaniach. Nie my jednak jesteśmy w tej sprawie sędziami. Jestem pewna, że władze osądzą i rozliczą mieszkańcy Chełma. Uczynią to korzystając ze swoich praw podczas kolejnych wyborów samorządowych . Ja sama mogę tylko żałować, że nastąpi to dopiero za ponad 3 lata.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Nie wierzę, własnym oczom! Chełm wyludnia się bo mamy nieudolnego prezydenta… Nie Pani Małgorzato! Chełm wyludnia się dzięki nieudolnie rządzącej od 8 lat Platformie pseudoObywatelskiej. Razem zresztą z większością polskich mniejszych miast.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Nadałeś zupełnie nowe znaczenie słowu „Myślący”

   No votes yet.
   Please wait...
  • A co konkretnego zrobiła obecna,chełmska ekipa nieudaczników?Ile „załatwiła” funduszy?A ile kosztuje prawie 10 lat działania Wydziału Promocji…..?

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA