REKLAMA
,
Co na to radny? | Jakim prezydentem będzie Andrzej Duda?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

“Co na to radny?” to cykl krótkich komentarzy udzielonych naszej redakcji przez chełmskich radnych. Podejmujemy się tematów aktualnych i wciąż żywych w w społeczeństwie. Tym razem przepytujemy Mirosława Czecha.

Reklama

W pierwszy weekend po uroczystym zaprzysiężeniu na prezydenta, Andrzej Duda rusza w podróż, aby podziękować wyborcom za oddanie na niego głosów w wyborach. Wielu z nas zadaje sobie pytanie, jak będzie wyglądała prezydentura Andrzeja Dudy.

 Co na to radny?

To jedno z podstawowych pytań u progu rozpoczęcia tej prezydentury. Zadają sobie je wszyscy rodacy w kraju i poza jego granicami, zarówno sympatycy, jak i przeciwnicy. Dla mnie jest to nowe otwarcie.

Mimo że zdania na temat tego, jak Andrzej Duda wpłynie na życie polityczne i kwestie społeczne w kraju oraz na pozycję Polski na świecie są silnie zróżnicowane, to wierzę, że będzie zdecydowanie bardzo dobrym prezydentem oraz w to, że lepiej sprawdzi się na stanowisku prezydenta niż Bronisław Komorowski. Na pewno pierwsze 100 dni pracy będzie dość ciężkie, zarówno we współpracy z obecnym rządem, jak i parlamentem. Natomiast wierzę w jego przygotowanie do tej służby, oddanie Polsce oraz duży potencjał wiedzy zarówno w obszarach polityki krajowej, jak i zagranicznej.

Dość długo już obserwuję życie także i te polityczne, więc wiem, że ciężko być prezydentem wszystkich Polaków, ale zapewniam-warto nim być, bo mamy dosyć waśni, pomówień, zaciemniania historii, niewyjaśnionych zdarzeń i błędnych decyzji. Ja sądzę, że Andrzej Duda będzie King of Kings – on miał swojego mistrza.

Proklamowane hasło „Czas na zmiany” obudziło Polskę i także przypadło do gustu mieszkańcom naszego miasta. W Chełmie Andrzej Duda dwukrotnie nie dał żadnych szans swoim konkurentom, tak więc będzie miał, co robić przez najbliższe 10 lat.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Redaktorze „MG ” , cóż to za „wysyp pismatołków”? Nie wiedziałem że Radny Czech jest ” znanym komentatorem krajowej polityki”! A te banały to można przeczytać w każdej prasie czy portalu. Radny Czech nie ma tu nic ciekawego czy odkrywczego do powiedzenia.
  Zresztą, w Radzie Miasta jest jeszcze coś takiego jak klub radnych PIS? Jeden jest ciągle chory, jak są ważne głosowania( boki zrywać, totalna kpina, z bądz co bądz społecznego mandatu Radnego) -pracuje w miejskiej spółce, drugi właśnie się załapał do pracy w miejskiej spółce, a dwoje to już klęczny w kruchcie Pani Prezydent. Nawet się nie kryją że są w koalicji z SLD i głosują oficjalnie tak jak oni chcą. „Redaktore” to może byś tak zapytał tych Radnych , co oni na to? Po co zostali radnymi z PIS, żeby teraz być w koalicji z SLD? Ciekawe co na to twardy elektorat PIS? POPIERA?

  No votes yet.
  Please wait...
  • No jak tam proroku – minęło pół roku i coś się nie sprawdzają przepowiednie. Dobrze opluć? jak się wtedy czułeś jak się teraz czujesz.Wylej co tam jeszcze.

   No votes yet.
   Please wait...
   • Oj dopiero teraz to przeczytałam – w miarę wtedy się delikatnie rozważnie p.Czech wypowiedział. No co się teraz dziej to wstyd dla takiej opozycji. PiS jest ważny dla pisowców ale to są chyba więksi patrioci niż te skarżypyty – zakichana opozycja.

    No votes yet.
    Please wait...
 • Przeciwnik Maryjana

  Zgrabnie to ujął, widać u radnego doświadczenie i taki wyważony głos. A po dzisiejszym zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy na urząd Prezydenta RP, jego wystąpieniach to wywiad jest strzałem w 10.Poczekamy jeszcze do jesiennych wyborów – nie liczę na jakąś rewolucję ale ten czas zmian jest wyczekiwany przez wielu.

  No votes yet.
  Please wait...
 • I znowu radny PiS. Ta partia ma większość w RM? Ponownie też Pan radny (za sprawą autora) udowadnia, że nie ma nic ciekawego do powiedzenia ludziom, którzy go wybrali.
  Kiedy ten portal powstawał, liczyłem, że będzie solidnym źródłem informacji. Nie urzędowym, politycznym, a takim przyjaznym mieszkańcom – obywatelskim. Tymczasem udowadnia, że staje się prymitywną partyjną tubą.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Mateusz Grzeszczuk

   @Szanowny Panie/Pan Ieep/Cyt (jak Pan/Pani woli) Kiedy zatem pytaliśmy o opinię Panią Małgorzatę Sokół, reprezentować będziemy Platformę, kiedy mamy w przygotowaniu pytania dla radnego Białasa, będziemy stać za słuszną racją innego komitetu?

   Celem cyklu jest poznanie opinii radnych, co sądzą na tematy ogólnopolskie. Jeżeli podrzuca Pan/Pani nam pomysł abyśmy pytali także i o tematy ważne dla Chełma – szanujemy to i chętnie się nich podejmiemy.

   Jeżeli nie jesteśmy przyjaźni dla mieszkańców, nie jesteśmy „obywatelscy”, proszę nam wskazać miejsce, gdzie zbyliśmy czytelnika albo nie zareagowaliśmy w ich sprawie. Jeżeli problemem są Glinianki, stok narciarski – proszę do nas przyjść, zadzwonić, porozmawiamy 🙂

   No votes yet.
   Please wait...
 • King of Kings, Król Królów tytuł przypisywany Chrystusowi. Niektórym to palma odbija totalnie chyba przez te upały.
  Domyślam się że mistrzem Andrzeja Dudy był Jezus a kto był mistrzem jego żony. Może zorientowany radny i na to odpowie.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA