REKLAMA
,
Co oprócz ducha
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ręcznie malowane Duchy Bieluchy – magnesy na lodówkę, święcące Duszki Gnieciuszki oraz ceramiczne Duszki Dzwoneczki. Chełmski Ośrodek Informacji Turystycznej chwali się nowymi gadżetami dla turystów. Figurki to pomysły sympatyczne, ale raczej szablonowe.

Reklama

Pamiątki dla turystów to nie są sprawy, które specjalnie zaprzątają głowy pracownikom samorządów. Z drugiej strony – ciekawy, nieszablonowy gadżet  – może stanowić, sam w sobie, atrakcję turystyczną i przyczyniać się do oryginalnej promocji miasta.

W ramach projektu „Miasto Archipelag – Polska mniejszych miast” badano niedawno,  jakimi gadżetami promują się byłe miasta wojewódzkie. Joanna Kaim-Kerth i Magdalena Szakolanka, korespondentki projektu, piszą, że gadżety są „najczęściej sztampowe – dominują magnesy, kubki, pocztówki czy odblaski”.

Zdarzają się jednak pomysły niekonwencjonalne. Wśród nich autorki wymieniają m.in. minitermoforek z Tarnowa z napisem „Ciepło z Tarnowa”, elbląską biżuterię, m.in. bransoletkę z motywem Bab Pruskich.

Świetny jest pomysł Częstochowy, w której kalendarz na rok 2016 zilustrowany był wyjątkowymi częstochowiankami namalowanymi przez Martę Frej – czytamy na blogu.

Inne ciekawe pomysły to np. gra planszowa (Sieradz) czy apaszka z motywami z obrazów Witkacego (Słupsk). Problem w tym, że ciekawe pamiątki były do kupienia przez jakiś czas, po czym zniknęły. Nie da się ich już kupić.

W Chełmie popularną pamiątką dla gości i turystów stał się Duch Bieluch. Gadżety w postaci figurek, magnesów czy przytulanek można kupić w sklepiku chełmskich podziemi i w Ośrodku Informacji Turystycznej. W internecie ciężko znaleźć gadżet kojarząc się z miastem. Nasze próby kupienia „czegoś z Chełmem” skończyły się na znalezieniu w jednym(!) sklepie internetowym ceramicznego naparstka z herbem miasta. Słabe.

***

Czy warto przywiązywać wagę do pamiątek z miasta? A może Wy macie jakieś ciekawe pomysły na niesztampową promocję Chełma? Czekamy na pomysły.

Napisz komentarz
 • Spotkałem kiedyś kostkę z jakiejś gminy na której bylo wypisane kilka najważniejszych wydarzeń z jej historii.Estetyczna,drewniana.

 • Trzeba chcieć,trzeba myśleć,a nie tylko jak Chełmska Ekipa Nieudaczniko brać pensje i opierdalac się.Mam już dość zwracania tym cymbalom uwagi.Jedyne o co apeluję,ludziki do roboty,odwagi i za rok zbudujmy porządną ekipę i naprawiajmy miasto,a roboty od kurwy nędzy.Nie podoba się wam moje określenie,to spijcie dalej.Pa.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA