REKLAMA
,
Co się wydarzy w kulturze?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wrócą pamiętane przez chełmian stare, dobre imprezy, ale pojawią się też zupełnie nowe. Chełmski ratusz ogłosił kalendarz imprez kulturalnych planowanych w tym roku.

Reklama

Oferta kulturalna w tym roku w mieście rozszerzyła się o nowe miejsce spotkań – amfiteatr w Kumowej Dolinie. To głównie tam zaplanowano na wakacje koncerty i festiwale.
Wiele osób na pewno ucieszy się z powrotu na afisze starych, sprawdzonych pomysłów – wrócą m.in. Dni Miasta oraz festiwal ciężkich brzmień Chełmstok.

– Zgodnie z obietnicą podnosimy ofertę kulturalną w Chełmie. Rok 2019 przynosi wiele zmian – nowe wydarzenia i powrót do tych, o które prosiliście. Wiele koncertów, festiwale – to wszystko przed nami! – zapowiada Jakub Banaszek, prezydent Chełma.

Bywalców chełmskich imprez kulturalnych powinna usatysfakcjonować kontynuacja ciekawych pomysłów z poprzednich lat – będzie więc Noc Muzeów, Noc Kultury, festiwal Niezła Sztuka, festiwal piosenki turystycznej „Na Skarpie” czy letnie kino pod gwiazdami. Pojawią się też  zupełnie nowe oferty, np. piknik rowerowy, Festiwal Kultury Żydowskiej czy forum „Wokół kina”.

Szczegółowy kalendarz imprez znajdziecie tutaj. Nie jest on zamknięty, a władze miasta liczą na kolejne ciekawe projekty.

– Jeśli macie jeszcze inne pomysły na rozwój kultury w Chełmie, dodatkowe wydarzenia, to proszę o informację – zachęca prezydent.–  Wszystko zaczyna się od pomysłu. Wspólnie pokażemy ogromny potencjał, który jest w naszym mieście.

Napisz komentarz
 • W tzw kulturze kompletnie nikt nad tym nie panuje. Niby Banaszek ma to w swoim polu zainteresowania ale tak naprawde poszczegolne dzialnia (rozp….e) jest delegowane do obu zastepcow 😉
  Potencjal chlopie to ty miales ale z tego zostalo tylko wspomnienie 😉

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA