REKLAMA
,
Co w najnowszym „Roczniku Chełmskim”?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Najnowszy 24. tom „Rocznika Chełmskiego” ukaże się pod koniec grudnia. Obok artykułów dotyczących naszego miasta, znajdziecie w nim fotograficzną kronikę Rejowca.

Reklama
Tom jak co roku przynosi artykuły traktujące o historii i współczesności Chełma i regionu. Tym razem mamy kilka publikacji analizujących najnowsze odkrycia archeologiczne dokonane na terenie miasta, m.in. na Górce i przy kościele Rozesłania Św. Apostołów.
Ciekawie zapowiada się też artykuł etnograficzny Droga do szczęścia. Zabiegi, wróżby i przepowiednie dotyczące szczęśliwego pożycia małżeńskiego.

Jeśli chodzi o nowsze dzieje, znajdziemy rys dotyczący komunikacji miejskiej w Chełmie czy analizę, jak z udziałem obywateli Ukrainy zmienia się rynek pracy w naszym województwie.

Rozdział Człowiek i środowisko tym razem zdominowały publikacje dotyczące zdrowego stylu życia. Jest więc m.in. artykuł nt. stosowania suplementów diety czy sposobu odżywiania się kobiet aktywnych fizycznie.

W dziale Materiały mamy sporo biografii. Jest więc wspomnienie o Zenonie Waśniewskim z okazji 75. rocznicy śmierci; Stanisławie Skibińskim – chełmskim regionaliście i krajoznawcy oraz wspomnienie o malarzu Sławomirze Lewczuku (1938-2020). W dziale Z żałobnej karty znajdziemy pożegnanie Longina Jana Okonia (1927-2020).

Pomiędzy artykułami warto zwrócić uwagę na nastrojowe zdjęcia autorstwa Lecha Radwańskiego, a przedstawiające Rejowiec.

Najnowszy tom będzie można kupić już pod koniec grudnia w ChBP (ul. Partyzantów 40), w muzeum (ul. Lubelska 55) oraz w Ośrodku Informacji Turystycznej (ul. Lubelska 63).

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA