REKLAMA
,
Co wiesz o uchwale antysmogowej?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W lutym tego roku Sejmik Województwa Lubelskiego przyjął uchwałę antysmogową. Jej zapisy dotyczą wszystkich gospodarstw domowych ogrzewanych węglem i drewnem. Co nas czeka i kiedy, dowiesz się 25 marca.

Reklama

Uchwała antysmogowa przyjęta przez Sejmik Województwa Lubelskiego reguluje m.in. normy jakości węgla, jakiego można używać w regionie oraz harmonogram obowiązkowego wycofania z użytku poszczególnych rodzajów instalacji (kotły, piece).
W myśl tych przepisów, do 2024 roku wycofana będzie musiała zostać większość użytkowanych dziś kotłów centralnego ogrzewania.

Towarzystwo dla Natury i Człowieka chce nam przybliżyć te przepisy. I zaprasza w czwartek, 25 marca, o godz. 17.00 na internetowe spotkanie poświęcone uchwale. W jego trakcie omówione zostaną nowe przepisy, ich konsekwencje i daty wejścia w życie.
Spotkanie będzie można śledzić na stronie „Lubelskie bez smogu” na Facebooku lub wziąć w nim udział „na żywo” (zgłoszenia: towarzystwo@ekolublin.pl)

Z kolei dla zainteresowanych ubieganiem się o dotację z programu „Czyste powietrze” będą dwa kolejne spotkania. Ekspert od tego źródła finansowania spotka się z nami online 28 i 29 marca (niedziela, poniedziałek), o godz. 17.00.
Organizatorzy zachęcają do wcześniejszego przesyłania pytań i zgłaszania się na spotkanie pod adresem: towarzystwo@ekolublin.pl.

Transmisja będzie również na facebookowej stronie „Lubelskie bez smogu”.

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu w ramach programu „Nasze Powietrze” prowadzonego przez Krakowski Alarm Smogowy, Polski Alarm Smogowy i Clean Air Fund.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA