REKLAMA
,
Co z egzaminem gimnazjalnym?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Urząd Miasta zapowiada, że chełmscy gimnazjaliści podejdą do swoich egzaminów bez żadnych przeszkód.

Reklama

Strajk pracowników oświaty zbiegł się z terminami ważnych dla uczniów egzaminów. Już w środę, 10 kwietnia rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne dla uczniów klas trzecich.

Marcin Smolik, szef CKE powiedział, że przepisy nie pozwalają na ustalenie nowego terminu egzaminów. Z kolei Sławomir Broniarz, przewodniczący ZNP, pytany o możliwość zawieszenia strajku powiedział, że nie ma „tytułu do tego, by zawiesić protest”.
Marcin Smolik podkreślił, że zarówno CKE, jak i OKE są przygotowane do przeprowadzenia egzaminów, a arkusze egzaminacyjne są już wydrukowane i czekają na wysyłkę do szkół.

Chełmski samorząd nie przewiduje, aby w szkołach, dla których miasto Chełm jest organem prowadzącym, gimnazjaliści podchodzący do swojego egzaminu, napotkali na jakiekolwiek problemy.

Np. dyrekcja Gimnazjum nr 1 w Chełmie zapewnia:

W dniach 10, 11, 12 kwietnia 2019 roku odbędą się egzaminy gimnazjalne dla uczniów klas III, a w dniach 15, 16, 17 kwietnia 2019 roku egzaminy ósmoklasisty. I przypomina rodzicom: – W miesiącu wrześniu za pośrednictwem wychowawców informowaliśmy Państwa o dniach wolnych od zajęć dydaktycznych w tych terminach (…). Jednocześnie informujemy, że codziennie czynna jest świetlica szkolna.

Przeprowadzenie egzaminów gimnazjalnych faktycznie nie powinno nastręczać większych kłopotów, choćby z tego względu, że gimnazjów jest mało.
Gorzej może wyglądać organizacja egzaminów ósmoklasistów (15-17 kwietnia), bo podstawówek jest więcej i większość z nich (przynajmniej w Chełmie) przystąpiła do akcji strajkowej.

Jakimś rozwiązaniem mogą okazać się działania kuratoriów oświaty we wszystkich województwach. Kuratoria już pod koniec minionego tygodnia zaczęły zbierać chętnych do pomocy przy przeprowadzaniu egzaminów. Zachęcają:

Wspieramy uczniów podczas tegorocznych egzaminów – zgłoś się! Każda osoba posiadająca kwalifikacje pedagogiczne może być członkiem zespołu egzaminacyjnego i nadzorującego podczas tegorocznych egzaminów. Wszyscy chętni nauczyciele, którzy chcą pomóc uczniom podczas egzaminów, mogą się już zgłaszać.

Kto może się zgłosić? Każdy, kto ma kwalifikacje pedagogiczne i wypełni formularz zgłoszeniowy. Zainteresowani z naszego regionu znajdą go na na stronie Kuratorium Oświaty w Lublinie.

W Chełmie szczegółowych informacji na ten temat można zasięgać w Delegaturze lubelskiego KO pod nr tel. 82 563 19 60 w. 26.

Źródło: gazeta.pl, informacje własne.

Napisz komentarz
 • Skoro PiS zlikwidowal gimnazja to po co egzaminy? 😉
  Nie egzamin a chec szczera zrobi z ciebie pisfrajera, wystarczy regularnie TVP 😉

 • A to przypomina niemal – nie matura lecz pis-chęć szczera zrobi z ciebie nadzorcę.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA