REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Co z egzaminem gimnazjalnym?
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Urząd Miasta zapowiada, że chełmscy gimnazjaliści podejdą do swoich egzaminów bez żadnych przeszkód.

Strajk pracowników oświaty zbiegł się z terminami ważnych dla uczniów egzaminów. Już w środę, 10 kwietnia rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne dla uczniów klas trzecich.

Marcin Smolik, szef CKE powiedział, że przepisy nie pozwalają na ustalenie nowego terminu egzaminów. Z kolei Sławomir Broniarz, przewodniczący ZNP, pytany o możliwość zawieszenia strajku powiedział, że nie ma “tytułu do tego, by zawiesić protest”.
Marcin Smolik podkreślił, że zarówno CKE, jak i OKE są przygotowane do przeprowadzenia egzaminów, a arkusze egzaminacyjne są już wydrukowane i czekają na wysyłkę do szkół.

Chełmski samorząd nie przewiduje, aby w szkołach, dla których miasto Chełm jest organem prowadzącym, gimnazjaliści podchodzący do swojego egzaminu, napotkali na jakiekolwiek problemy.

Np. dyrekcja Gimnazjum nr 1 w Chełmie zapewnia:

W dniach 10, 11, 12 kwietnia 2019 roku odbędą się egzaminy gimnazjalne dla uczniów klas III, a w dniach 15, 16, 17 kwietnia 2019 roku egzaminy ósmoklasisty. I przypomina rodzicom: – W miesiącu wrześniu za pośrednictwem wychowawców informowaliśmy Państwa o dniach wolnych od zajęć dydaktycznych w tych terminach (…). Jednocześnie informujemy, że codziennie czynna jest świetlica szkolna.

Przeprowadzenie egzaminów gimnazjalnych faktycznie nie powinno nastręczać większych kłopotów, choćby z tego względu, że gimnazjów jest mało.
Gorzej może wyglądać organizacja egzaminów ósmoklasistów (15-17 kwietnia), bo podstawówek jest więcej i większość z nich (przynajmniej w Chełmie) przystąpiła do akcji strajkowej.

Jakimś rozwiązaniem mogą okazać się działania kuratoriów oświaty we wszystkich województwach. Kuratoria już pod koniec minionego tygodnia zaczęły zbierać chętnych do pomocy przy przeprowadzaniu egzaminów. Zachęcają:

Wspieramy uczniów podczas tegorocznych egzaminów – zgłoś się! Każda osoba posiadająca kwalifikacje pedagogiczne może być członkiem zespołu egzaminacyjnego i nadzorującego podczas tegorocznych egzaminów. Wszyscy chętni nauczyciele, którzy chcą pomóc uczniom podczas egzaminów, mogą się już zgłaszać.

Kto może się zgłosić? Każdy, kto ma kwalifikacje pedagogiczne i wypełni formularz zgłoszeniowy. Zainteresowani z naszego regionu znajdą go na na stronie Kuratorium Oświaty w Lublinie.

W Chełmie szczegółowych informacji na ten temat można zasięgać w Delegaturze lubelskiego KO pod nr tel. 82 563 19 60 w. 26.

Źródło: gazeta.pl, informacje własne.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Skoro PiS zlikwidowal gimnazja to po co egzaminy? 😉
  Nie egzamin a chec szczera zrobi z ciebie pisfrajera, wystarczy regularnie TVP 😉

  No votes yet.
  Please wait...
 • A to przypomina niemal – nie matura lecz pis-chęć szczera zrobi z ciebie nadzorcę.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *