REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Co ze sportem w mieście?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Prezydent Chełma zaprasza wszystkich mieszkańców miasta, kibiców Chełmianki, członków klubu, a także przedstawicieli innych klubów sportowych na spotkanie. Pretekstem do rozmów jest m.in. oświadczenie władz Chełmianki na temat sytuacji finansowej klubu. Rozmowy zaplanowano na poniedziałek, 4 marca, godz. 18, w Urzędzie Miasta.

Reklama

Wielkie emocje wzbudziło oświadczenie Rady Nadzorczej i Zarządu ChKS Chełmianka w sprawie sytuacji finansowej klubu. W całości opublikowaliśmy je tutaj. Przypomnijmy, klub skarży się, że nie dostał od miasta obiecywanej dotacji, co stawia pod znakiem zapytania udział drużyny seniorów w rozgrywkach III ligi, a nawet istnienie klubu.

Oświadczenie zbudziło wielkie emocje wśród mieszkańców Chełma. Opinie jednak są mocno podzielone. Niektórzy biorą klub w obronę i piszą:

Wstyd, że Chełma nie stać na nawet 3 ligową drużynę!
– Lepiej żeby chłopcy siedzieli w parku i pili piwo zamiast trenować.

Inne opinie zarzucają władzom klubu brak aktywności w pozyskiwaniu innych sponsorów:

Nauczyli się, ze kasa będzie zawsze. Niezależnie od wyników. Niech Kibice pogonią zarząd do roboty! Od tego są żeby szukać sponsorów i kasy.

Do sytuacji szybko odniósł się także Jakub Banaszek, prezydent Chełma. W oświadczeniu prezydenta zamieszczonym na FB czytamy m.in.:

w obliczu pojawiających się niejasności i licznych dyskusji dotyczących finansowania ChKS „Chełmianka”, chciałbym odnieść się do kilku kwestii.

Przede wszystkim chcę podkreślić – wbrew temu, co pojawia się w przestrzeni mediów społecznościowych – miasto Chełm nie wycofało się z finansowania Chełmianki. Ta nieprawdziwa informacja niepotrzebnie wzburza emocje oddanych kibiców naszego lokalnego klubu.

Faktem jest, że sytuacja finansowa miasta jest niewyobrażalnie trudna i trwają bezustanne poszukiwania oszczędności. Należy jednak gwoli ścisłości podkreślić, że poziom finansowania sportu został ustalony w budżecie opracowanym i przedłożonym przez ustępujące władze miasta. Taki budżet zastałem tuż po zaprzysiężeniu. Biorąc pod uwagę wskaźniki zadłużenia, sytuację finansową miasta podjąłem decyzję o przyjęciu przygotowanego budżetu, który później został jednogłośnie uchwalony.

Wiem, że wiele osób poddaje w wątpliwość czy miasto jest naprawdę w złej sytuacji, dlatego jak tylko otrzymamy wyniki audytu odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta – w celu poinformowania o faktach. Wstępne wyniki są mi znane i sytuacja mówiąc delikatnie jest zła.

Wracając do sprawy Chełmianki. Klub od lat otrzymuje największą dotację spośród wszystkich organizacji sportowych w mieście. Niejednokrotnie spotykałem się z opinią, że dysproporcja jest absurdalnie duża. Inne kluby, mimo równie wybitnych osiągnięć, nie mogły liczyć na finansowanie choćby zbliżone do ChKS Chełmianka.
W tym roku Chełmianka, wzorem lat ubiegłych również dostała największą dotację z UM, czyli informacja o wycofaniu finansowania jest nieprawdziwa.
Inne kluby również otrzymały dofinansowanie z UM.

Oprócz finansowania z miasta jedynymi dotychczasowymi sponsorami Klubu były chełmskie spółki komunalne. Ich sytuacja nie pozwala jednak na dalsze funkcjonowanie w takiej formie. W jednej spółce dochodziło nawet do sponsorowania Klubu z „kredytu”. Prezesi spółek mają obowiązek działać w ich interesie, a ja jako Prezydent nie mam prawa w to ingerować. To, czy będą nadal sponsorować Chełmiankę, pozostaje ich indywidualną decyzją. Prezesi spółek odpowiadają prawnie, całym swoim majątkiem za działalność spółki.

Pamiętajmy także, że odpowiedzialność za Klub ponosi Zarząd. Z Zarządem Klubu spotykałem się wielokrotnie, deklarują pomoc, pełne wsparcie w poszukiwaniu zewnętrznego sponsora. Z mojej inicjatywy udało się jedno zewnętrzne finansowanie już znaleźć, ale odpowiedzialność za znalezienie ewentualnych sponsorów ponosi zarząd klubu. Jestem do dyspozycji, deklaruje i deklarowałem pełne wsparcie w poszukiwaniu dodatkowych środków (…).

Dalej prezydent pisze, że oświadczenie władz klubu było dla niego ogromnym zaskoczeniem przede wszystkim dlatego, że odpowiedzialność za ewentualny brak gry w III lidze został zrzucony na miasto.

Następnie prezydent zaprasza wszystkich chełmian, kibiców Chełmianki, członków Klubu, a także przedstawicieli innych klubów sportowych na spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek, 4 marca, o godz. 18:00 w Urzędzie Miasta. Będzie okazja porozmawiać nie tylko o sytuacji Chełmianki.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Widzisz jak to pozory mylą 😉

  No votes yet.
  Please wait...
 • Wiesz co Zorro szkoda mi ciebie, ja nawet ich nie lubię:)

  No votes yet.
  Please wait...
 • Pisowski trolu w kolejnej odsłonie powtarzasz sie, to jest po prostu nudne jak flaki z olejem. Wymysl cos nowego albo wez sie do roboty i zrob te ulice.
  Kibice przynajmniej lubili Fiszowa moze dlatego ze nie byla taka upierdliwa 😉

  No votes yet.
  Please wait...
 • Ludzie czy wy jesteście ślepi? Fiszowa 12 lat żyła na kredyt. Czy normalny gospodarz jak nie ma kasy buduje basen? Popatrzcie na drogi. Czy normalne jest, żeby spółka miejska brała kredyt na finansowanie chełmianki?
  Chełmianka jako spadochron dla paru komuchów była idealna. Ilu z Chełma i okolicy gra w pierwszej drużynie?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Nic nie wskazuje na to zeby pan prezydent mial reaktywowac pogrzebane za Fiszowa dyscypliny sportu. Natomiast najwyrazniej zmierza do roli grabarza sportu w ogole 😉
  To na dzien dobry bo nastepna w kolejce jest kultura, haha

  No votes yet.
  Please wait...
 • Kiedy Pani Fisz była grabarzem innych dyscyplin, jakoś nikt nie płakał, a teraz podnosi się larum. Niestety, Chełmianka musi radzić sobie sama, a jak nie, to podzieli los koszykówki, pływania czy judo.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Sport, który dało się jeszcze oglądać w Chełmie, można śmiało już powiedzieć RIP.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Banaszek ma te same pieniadze co Fiszowa tylko inna koncepcje wydawania 😉

  No votes yet.
  Please wait...
 • Nie po to wybieraliśmy Prezydenta Banaszka, żeby teraz szukał pomocy u mieszkańców. Niech sam podejmuje decyzje, ponoć jest już pełnoletni. Mam tylko nadzieję że PIS znajdzie pieniądze żeby pomóc Chełmiance. Na wszystko ma pieniądze i Banaszek tyle ludziom obiecał, że chyba nie będzie z tym problemu. Kibice czakają na dobre decyzje..

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama