REKLAMA
,
Coraz bliżej Święta…
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełm i inne miasta regionu szykują się do Świąt. Błyszczą już świąteczne dekoracje, choinki, budowana jest szopka, a w planach są jarmarki, wspólne kolędowanie i składanie życzeń.

Reklama

W Chełmie

będą dwa jarmarki bożonarodzeniowe. W niedzielę 17 grudnia, odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez redakcję pisma „Nowy Tydzień – tygodnik lokalny”. W hali sportowej przy ul. Granicznej 2a będzie można kupić stroiki i ozdoby na choinkę, swojskie wędliny, wypieki, nalewki, ręcznie wykonane przedmioty „z duszą”, światełka na choinkę i same choinki.

Kilka dni później – 21 i 22 grudnia br. – zaplanowano Jarmark Bożonarodzeniowy na Placu Łuczkowskiego. Jego organizatorem jest samorząd. Jak dotąd, udział w kiermaszu zadeklarowało ponad 30 wystawców. Oferować będą m. in. rękodzieło, ozdoby świąteczne, biżuterię i bombki. Przyjadą koła gospodyń wiejskich z pierogami, wędlinami, ciastami i olejami tłoczonymi. W kilku miejscach na placu będzie można kupić żywą choinkę.
Jarmark odbywać się będzie pod hasłem  „Dziś w Niedźwiedzim Grodzie Wesoła Nowina”. 22 grudnia br. czyli w drugi dzień jarmarku, Urząd Miasta zaprasza mieszkańców na Wigilię Wszystkich Chełmian. O godz. 16 na pl. Łuczkowskiego władze miasta złożą nam życzenia, a wspólne biesiadowanie umilą kolędy w wykonaniu dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury.

W Krasnymstawie

na sobotę 16 grudnia br. zaplanowano „Kiermasz Świąteczny rękodzielników i twórców ludowych”. Jego organizatorem jest Krasnostawski Dom Kultury. W godz. 10-16, w holu KDK przy Okrzei 10, będzie można kupić tradycyjne ozdoby świąteczne.

Z kolei w niedzielę, 17 grudnia br., Urząd Miasta Krasnystaw zaprasza mieszkańców na godz. 19 na Rynek. Będą życzenia, dzielenie się opłatkiem i wspólne kolędowanie. Dodatkowym świątecznym akcentem będzie premiera widowiska Herody 2018.

We Włodawie

o świąteczny nastrój zadbało Muzeum Zespół Synagogalny. Sobota 16 grudnia br. to dzień pełen atrakcji. O godz. 10, w siedzibie muzeum przy ul. Czerwonego Krzyża 7, rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Będą stoiska twórców ludowych, rękodzieła, świątecznych ozdób i potraw. Dzieci i rodzice będą mogli wziąć udział w świątecznych warsztatach, podczas których nauczą się wykonywać tradycyjne świąteczne ozdoby na choinkę.

Cennym pomysłem jest aukcja stroików bożonarodzeniowych przygotowanych przez „znanych i lubianych”. Dochód z aukcji przeznaczony zostanie na ratowanie życia małej Poli Mazurek. Będzie też wspólne kolędowanie z dziećmi z włodawskich szkół i przedszkoli. Na godz. 18 zapowiadany jest świąteczny koncert Macieja Miecznikowskiego.

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA