REKLAMA
,
Coraz więcej pracowników zza granicy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W ciągu kwartału o ponad 15 procent wzrosła liczba cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń w Oddziale ZUS w Biłgoraju. Od ponad roku ich liczba nieprzerwanie rośnie.

Reklama

Na koniec czerwca Zakład Ubezpieczeń Społecznych miał w swoich rejestrach niemal 819 tys. osób zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych z obywatelstwem innym niż polskie.

Statystyki pokazują, że powoli wychodzimy z pandemii. Miała ona ogromny wpływ na całą gospodarkę, w tym liczbę cudzoziemców, płatników składek oraz liczbę ubezpieczonych. Gdyby nie Covid-19 być może liczba cudzoziemców przekroczyłaby 1 mln – zaznacza prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska.

W samym Oddziale ZUS w Biłgoraju, który obsługuje m.in. Chełm i Zamość, na koniec czerwca było ponad 3,6 tys. ubezpieczonych obcokrajowców. To o niemal pół tysiąca osób więcej niż na koniec marca. A to oznacza wzrost o ponad 15 proc.
Najwięcej obcokrajowców pochodzi z Ukrainy, jest ich prawie 3,2 tys. i to właśnie ich przybyło w ostatnich miesiącach najwięcej. Na drugim miejscu są Białorusini – 147. Ponad połowa ubezpieczonych cudzoziemców to osoby zatrudnione na umowę o pracę, a 134 osoby prowadzą w regionie własną działalność gospodarczą.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA