REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Coś dziwnego znaleziono w bananach z Lidla!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Spokojnie, to nic niebezpiecznego. Można je nadal swobodnie konsumować. Jednak znalezisko zaskoczyło wszystkich. 

Jak informuje „Rzeczpospolita” w bananach, sprzedawanych w Lidlu, znaleziono ulotki. Możemy na nich znaleźć niecodzienny apel dotyczący ekwadorskich plantatorów.

Reklama

Podczas gdy zarobki na plantacjach ledwie wystarczają na życie, pensje i zyski wyższej kadry zarządzającej, a przede wszystkim właściciela grupy Lidl, są olbrzymie: kwotę, którą pracownik plantacji w Ekwadorze zarabia przez rok, Dieter Schwarz inkasuje w 68 sekund – czytamy na ulotce.

Jak się okazało, autorami akcji są działacze z Fundacji „Kupuj Odpowiedzialnie”. Władze Lidla szybko zareagowały na informacje pojawiające się w mediach i wydały specjalne oświadczenie.

Jako firma odpowiedzialna społecznie Lidl Polska obliguje wszystkich swoich dostawców do podpisania przyjętego przez nas kodeksu etycznego, będącego integralną częścią każdej umowy. Zgodnie z postanowieniami w nim zawartymi, wszyscy nasi dostawcy zobowiązują się do zachowania najwyższych standardów etycznych w swoich działaniach, w tym – przestrzegania przepisów ustawowych, zakazu pracy dzieci, zakazu pracy przymusowej, zapewnienie godnych warunków wynagrodzenia, zakazu dyskryminacji, zasad bezpieczeństwa i higieny w miejscu pracy oraz przepisów dotyczących ochrony środowiska – napisał Lidl.

Co o tym sądzicie? Słuszna akcja? Znaleźliście podobne ulotki?

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Polacy tez powinni takie dodatki zostawiać w swoich produktach 😀

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama