REKLAMA
,
Covid-19 wśród chełmskich maluchów
Covid-19 wśród chełmskich maluchów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Sanepid zarejestrował nowe ogniska epidemiczne w Chełmie. To Żłobek Miejski „Chełmskie Niedźwiadki” oraz  Przedszkole Miejskie Nr 15 w Chełmie. Kolejne dwa ogniska mamy w chełmskim szpitalu. Wszystkie mają charakter rozwojowy.

Reklama

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie  informuje dzisiaj, 13 października, o 14 nowych ogniskach COVID 19 w naszym województwie. Są wśród nich Żłobek Miejski „Chełmskie Niedźwiadki” w Chełmie i Przedszkole Miejskie Nr 15 w Chełmie. Oba mają charakter rozwojowy. W obu placówkach potwierdzono po trzy przypadki zakażenia koronawirsuem. Ze żłobka 37 osób poddano kwarantannie, a z przedszkola 62 osoby.

Kolejne dwa ogniska na terenie Chełma mamy w szpitalu. To Oddział Kardiologii, w którym  potwierdzono 11 osób zakażonych oraz SOR, gdzie potwierdzono 7 zakażeń. Więcej na ten temat tutaj.

Ponadto w regionie mamy od wczoraj nowe ogniska epidemiczne: Oddział Dzienny Psychogeriatryczny i Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego –SPZOZ Włodawa, Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 plus II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie, SPZOZ Gruźlicy i Chorób Płuc w Adampolu, Urząd Gminy Włodawa, Szkoła Podstawowa w Chodlu, SPZOZ w Świdniku Oddział Wewnętrzny i Chirurgia, Oddział Rehabilitacji Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie, Szpital PSK1 Oddział Hematoonkologii i Transplantologii, Szpital PSK4 Oddział Ginekologii Zachowawczej, Szpital PSK4 Oddział Ginekologii Operacyjnej,ZOL Nr 2 SPSW im. Jana Bożego w Lublinie oraz na Oddziale Internistycznym SPSW im. Jana Bożego w Lublinie.

W sumie na terenie województwa lubelskiego występuje teraz 71 aktywnych ognisk (41 w fazie rozwojowej, 18 w fazie stabilnej, 12 w fazie wygaszania).

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Chełm ma nowego skarbnika
Chełm ma nowego skarbnika
Błaszczuk opuścił PiS
Błaszczuk opuścił PiS
Sybiraków wreszcie przejezdna
Sybiraków wreszcie przejezdna
Niewiele unijnej kasy dla Chełma
Niewiele unijnej kasy dla Chełma
Półtorej godziny do Stołpia
Półtorej godziny do Stołpia
REKLAMA