REKLAMA
,
Cukiernicy na medal
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Sukces cukierników – uczennic Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie. Wróciły z medalami z ogólnopolskich turniejów.

Reklama

W Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie odbył się 23 stycznia Wojewódzki Etap XXIV Edycji Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik oraz XXII Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego im. Wojciecha Kandulskiego. Motywem przewodnim części praktycznej turnieju był temat: „Rzemiosło-nasza przyszłość”. Uczennice z Chełma zajęły czołowe miejsca w obu turniejach.

Zmagania młodych cukierników wnikliwie oceniała komisja składająca się z przedstawicieli oświaty, nauczycieli, mistrzów cukiernictwa, a także sponsorów. Patrycja Tabuła – uczennica klasy trzeciej Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie, zdobyła I miejsce w XXIV Edycji Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik oraz III miejsce w XXII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego im. Wojciecha Kandulskiego. Do obu turniejów teoretycznie i praktycznie Patrycję była przygotowała Renata Wituch.

Wysoko w XXII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego im. Wojciecha Kandulskiego uplasowały się także uczennice klasy drugiej – Klaudia Chadaj oraz Aleksandra Żeliszczak, które przygotowywały się do konkursu pod opieką Renaty Wituch i Małgorzaty Miszczak. Najlepsi otrzymali puchary, dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Patrycja Tabuła będzie reprezentowała woj. lubelskie podczas Ogólnopolskiego Finału we Wrocławiu i Poznaniu, który odbędzie się w marcu i kwietniu 2019 roku.

Gratulujemy!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Remonty wloką się niemiłosiernie
Remonty wloką się niemiłosiernie
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Przyszłość dworca budzi emocje
Przyszłość dworca budzi emocje
Miliony na Plac Łuczkowskiego
Miliony na Plac Łuczkowskiego
Na Jagielońskiej kładą asfalt
Na Jagiellońskiej kładą asfalt
REKLAMA