REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Ćwiczenia przy granicy z Białorusią
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

W ten weekend możecie zaobserwować wzmożony ruch wojskowych przy granicy z Białorusią. Spokojnie, to ćwiczenia. Dziś w strefie przygranicznej rozpoczęły się trzydniowe ćwiczenia WOT oraz wojsk operacyjnych.

Od 16 do 18 września br. ponad 800 Terytorialsów i żołnierzy wojsk lądowych zaangażowanych będzie w strefie przygranicznej z Białorusią w zajęcia taktyczne pod kryptonimem KOP-22. 

– Celem zajęć pk. KOP-22 jest doskonalenie taktyki działań przeciw rozpoznawczych i przeciw dywersyjnych, działań ratowniczo-ewakuacyjnych oraz wsparcia działań Straży Granicznej – wyjaśnia por. Marta Gaborek, oficer prasowy 2 LBOT. –  Zajęcia uwzględniają zdobyte doświadczenia i posłużą zweryfikowaniu nowych rozwiązań taktycznych i technicznych służących zapewnieniu bezpieczeństwa na terenach przygranicznych z Białorusią.

W zajęciach udział weźmie ponad 800 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i wojsk operacyjnych. Do działania zaangażowana będą między innymi 1. Podlaska Brygada OT oraz 2. Lubelska Brygada OT, a także żołnierze z  2. i 18. Pułku Rozpoznawczego oraz funkcjonariusze Straży Granicznej.
Żołnierze, stanowiący dodatkowe siły skierowane na granicę, w ramach trzydniowych ćwiczeń przeprowadzą symulacje zdarzeń mających na celu przygotowanie ochrony pogranicza oraz zabezpieczenia terenu przygranicznego.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*