REKLAMA
,
Ćwiczyli lotniczą formę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dwaj piloci z Chełma szlifowali formę w Toruniu. Studenci PWSZ w Chełmie rywalizowali podczas 15. Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. Wacława Wieczorka.

Reklama

W zawodach wzięli udział m.in. Patryk Gąsior i Damian Czak – studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Obaj są w kadrze narodowej Aeroklub Polskiego na rok 2020.

Od 13 do 16 czerwca br. w Aeroklubie Pomorskim na lotnisku w Toruniu odbywały się 15. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Wacława Wieczorka. To impreza wielowymiarowa.

Przede wszystkim pierwsza w sezonie, więc jest okazją do miłych spotkań, rozmów i snucia planów na kolejne miesiące. To również możliwość sprawdzenia swojej formy i lotniczej dyspozycji. Do tego dochodzi aspekt sportowy i rywalizacja – czytamy na portalu Dla Pilota.

Najlepszym juniorem zawodów, który odebrał Puchar Przechodni Wacława Wieczorka, został Patryk Gąsior. W klasyfikacji generalnej zajął 12. miejsce. Damianowi Czakowi poszło nieco gorzej i ostatecznie zajął 15. miejsce.

Zawody zorganizował Aeroklub Pomorski, przy współudziale Aeroklubu Polskiego i Komisji Samolotowej. Zawody są traktowane jako cykl przygotowań pilotów Samolotowej Kadry Narodowej do Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym.

Napisz komentarz
 • Jaki efekt tego szlifowania?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA