REKLAMA
,
Ćwiczyli przed mistrzostwami
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Około 200 policjantów ćwiczyło wczoraj na Arenie Lublin. Funkcjonariusze przygotowują się do Mistrzostw Świata U-20 Polska 2019.

Reklama
Policyjne ćwiczenia na stadionie Arena Lublin odbywały się wczoraj (3 kwietnia). To tu pod koniec maja i na początku czerwca br. będą odbywać się mecze w ramach Turnieju Finałowego Mistrzostw Świata U-20 Polska 2019.
W ćwiczeniach uczestniczyli m.in. policjanci z KMP w Chełmie, Lublinie, Zamościu oraz Oddziału Prewencji Policji w Lublinie oraz I Kompanii Nieetatowego Oddziału Prewencji KWP w Lublinie.
Zdajemy sobie sprawę, że skuteczne zabezpieczenie różnego rodzaju imprez masowych, w tym meczy piłkarskich zależy w dużej mierze od szkoleń i umiejętności naszych policjantów. Dlatego też przywiązujemy tak dużą wagę do tego, by ćwiczenia odbyły się w warunkach jak najbardziej zbliżonych do autentycznych. Stąd nasza obecność na stadionie Arena Lublin – mówią policjanci. – Choć za zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie trwania imprezy masowej odpowiada organizator, to również my musimy być profesjonalnie przygotowani i gotowi do działań w razie zakłócenia ładu, czy porządku publicznego.
Policjanci trenowali różne warianty sytuacji, do których może dojść na obiekcie. Pośród wielu scenariuszy nie zabrakło również takich, w których zachodziła konieczność ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Celem takich szkoleń jest podnoszenie wiedzy i umiejętności funkcjonariuszy, które przekładają się na zapewnienie bezpieczeństwa. Podczas takich działań najważniejsza jest perfekcja wykonywanych wariantów taktycznych, zgranie i zaufanie do kolegów.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA