REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Cyfrowa galeria czasu pandemii
Cyfrowa galeria czasu pandemii
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Ruszamy z nowym projektem. Tym razem wraz ze Stowarzyszeniem “Nasz Chełm” mamy propozycję dla artystów parających się malarstwem, grafiką czy rysunkiem. Specjalnie dla nich tworzymy wirtualną galerię.

Do pierwszych twórców trafia właśnie zaproszenie do udziału w wystawie inaugurującej działalność „Korona ArtGalery” Internetowej Galerii Sztuki w Chełmie. Motywem łączącym wszystkie prace będzie ich temat: 

Życie w czasie niezwykłym

Żadna galeria nie może istnieć i realizować swoich celów bez artystów – ludzi, którzy zechcą wystawić w niej swoje prace. Do prezentacji swoich prac na wystawie inaugurującej działalność Galerii zapraszamy, amatorów i twórców profesjonalnych. Jedyny warunek, który trzeba spelnić, to związek z Ziemią Chełmską. Zapraszamy więc także tych, artystów, którzy w okresie ostatnich 5 lat uczestniczyli w wystawach na terenie Ziemi Chełmskiej.

Wiemy jednak, że wielu z was swój talent odkryło, lub tylko o nim sobie przypomniało, w trakcie izolacji wynikającej z przepisów epidemicznych. To ma być także wasza galeria. Nie ograniczamy więc dostępu do galerii wyłącznie dla twórców profesjonalnych czy półprofesjonalnych.

Przeciwnie – swoje miejsce znajdą u nas wszyscy, którzy próbują swoich sił w różnych dziedzinach sztuk plastycznych. Epidemia i ograniczenia jakie wynikają niemal sparaliżowały dialog twórcy z odbiorcą sztuki. Nasze Stowarzyszenie chcąc przeciwdziałać izolacji i jej fatalnym skutkom dla kultury proponuje stworzenie w sieci internet galerii sztuki „Korona ArtGalery”.  Cieszymy się, że na nasza propozycję pozytywnie zareagował serwis chelmski.eu – mówi Joanna Bielecka, prezes “Naszego Chełma”.

Weź udział 

Wernisaż wystawy planowany jest na drugą połowę lutego 2021 roku. Zarówno o ostatecznym terminie wernisażu jak i wszelkich informacjach dotyczących przygotowań do niego będziemy informować w naszym serwisie informacyjnym. 

Zobaczcie pełną treść zaproszenia

Na Wasze zgłoszenia czekamy od 15.12.2020 r. do 20.01.2021 r. Nadesłane prace przed umieszczeniem na wystawie w Galerii przejdą procedurę kwalifikacji. Oceny i ostatecznego wyboru prac, dokona komisja powołana przez Stowarzyszenie. Cieszy nas, że funkcję komisarza wystawy, a zarazem przewodniczącego Komisji zgodził się objąć Wiesław Jędruszczak, artysta plastyk i znany animator kultury. Oprócz niego w jej skład wejdzie 2-4 osób dysponujących wiedzą i autorytetem w środowisku twórców i koneserów sztuki.

Do udziału w wystawie kwalifikowane będą jedynie prace wykonane w okresie pandemii, a więc te, które powstały w roku 2020. Prace wykonane w technice: rysunek, malarstwo i grafika, należy sfotografować, i przesłać w formie elektronicznej na adres korona.art@chelmski.eu. Wraz z fotografiami, które zechcecie zaprezentować światu prosimy także o przesłanie dodatkowych dokumentów:

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Klikam “Ankieta”
  Klikam “…RODO”
  … Nic się nie otwiera…. (?)

  No votes yet.
  Please wait...
 • Korona ArtGalery to nie za bardzo nadmuchane na Chełm ?! U nas wszystko skromniej i zaściankowo. Ale może coś z tego będzie. Może chociaż sztukę wyższą można będzie zobaczyć.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Znam Pana Wiesława Jędruszczaka. Artysta malarz i sprawny animator kultury. Sukces gwarantowany. Powodzenia.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Incjatywa ciekawa. Pozwala zaprezentować twórcą swoje prace w pademii. Jestem za. A inna działalność galerii to interesujące. Trzymam kciuki.

  No votes yet.
  Please wait...
 • No proszę, sam amatorsko bawię się w wideo art. Dokładnie to krótkometrażowy dokument fabularyzowany, trochę w animacje ale to na platformę Vimeo. Raczej nie bardzo sobie wyobrażam miejsce dla takiej inicjatywy w chełmskich realiach technicznych nawet przy wsparciu PWSZ i bez pieniędzy. Spotkałem się w Chełmie z paroma ciekawymi propozycjami nie mniej trzymam kciuki za tę inicjatywę.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Ja bym się nie ograniczał tylko do sztuk plastycznych ale to , tę galerię internetową, rozszerzył bym w ogóle o sztuki wizualne np. fotografię , video-art, kolaż, body art , stree-art, dokumentacje z instalacji przestrzennych , heppeningów i performer itd. Tego jest dużo i nie wiadomo czy nie ma jakich młodych utalentowanych i nie tylko młodych twórców uprawiających daną dziedzinę w Chełmie lub okolicach. Dlaczego ich wykluczać i nie dać im szansy prezentacji. Na pewno przez to galeria internetowa będzie ciekawsza. Proszę to przemyśleć!

  No votes yet.
  Please wait...
 • Jedruszczak, w Chełmie nic mi to nazwisko nie mówi ale skoro jego prace recenzuje prof. Lamenski to coś w tym byc musi.
  Sama idea zachęcająca, będę przyglądał się z uwagą.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *