REKLAMA
,
Czarny tydzień w MOPR
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Trwa „Czarny tydzień w pomocy społecznej”. Do akcji włączyli się pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie.

Reklama

Protest organizują Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej, Związek Zawodowy Pracowników Socjalnych, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Asystentów Rodziny i Komisje Zakładowe NSZZ „Solidarność”.

Protestujący domagają się zmian legislacyjnych, m.in. zrównania wynagrodzeń w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej z wynagrodzeniami w urzędach gminnych, powiązanej z płacą minimalną, a także przejrzystej ścieżki awansu zawodowego, dodatkowych 10 dni urlopu wypoczynkowego po przepracowaniu 3 lat w zawodzie pracownika socjalnego, asystenta rodziny i koordynatora pieczy zastępczej, gwarancji bezpieczeństwa osobistego i cyklicznych szkoleń w zakresie bezpieczeństwa.

Protest przebiega w różnych formach w różnych częściach kraju. W Chełmie pracownicy MOPR – w ramach protestu – przychodzą do pracy ubrani na czarno. Gorzko też zabrzmiały życzenia, jakie z okazji Dnia pracownika socjalnego (21 listopada) złożył swoim pracownikom Waldemar Kozioł, dyrektor MOPR:

– Jesteście Państwo zawsze na pierwszej linii w działaniach na rzecz drugiego człowieka. Wspieracie go, pomagacie – niejednokrotnie własnym kosztem. Trwający ogólnopolski protest pracowników pomocy społecznej potwierdza, że zasługujecie Państwo na uznanie swej pracy, która jest potrzebna a wręcz niezbędna dla Naszych podopiecznych. Wszystkiego najlepszego.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA