REKLAMA
,
Czas matur
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dziś (4 maja) , o godz. 9:00, maturzyści przystępują do pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Trzymamy kciuki!

Reklama

Prawie 900 absolwentów szkół średnich w Chełmie rozpoczyna dziś (4 maja) egzaminy maturalne. W całym województwie lubelskim do matury staje około 20 tysięcy osób.

Czas matur zaczyna się od pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. To dzisiaj, 4 maja. Kolejne zaś dni to kolejne sprawdziany wiedzy: 5 maja z matematyki, 6 maja z języka obcego. Matury potrwają do 23 maja. Aby zdać, wystarczy zdobyć z egzaminów obowiązkowych minimum 30 procent punktów.

Tegoroczne egzaminy będą się nieco różnić od tych ubiegłorocznych. Przede wszystkim w tym roku nie ma rygoru sanitarnego, uczniowie nie muszą zakładać maseczek. Nadal jednak wymagania egzaminacyjne są mniejsze. W tym roku ponownie nie ma egzaminów ustnych.

Wyniki egzaminu maturalnego ogłoszone zostaną 5 lipca 2022 r. Komu nie powiedzie się z matura z jednego przedmiotu, będzie go mógł poprawić w sierpniu.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA