REKLAMA
,
Czas na odchudzanie w TURBO tempie!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na rynku kosmetycznym znajdziemy wiele zabiegów wyszczuplająco-odchudzających, które działają ujędrniająco na ciało. Niewątpliwie jedną z najciekawszych propozycji pozostaje zabieg z użyciem urządzenia, jakim jest sauna karbonowa FIR III.

Reklama

SAUNA KARBONOWA?

Dla niewtajemniczonych, sauna karbonowa FIR III to niskonapięciowe, specjalistyczne urządzenie wyszczuplająco-modelujące sylwetkę wykorzystujące promienie podczerwone (z ang. Far infrared – daleka podczerwień) w formie kołdry karbonowej z trzema oddzielnymi, regulowanymi strefami grzewczymi. Wielką zaletą urządzenia jest możliwość jednoczesnego ustawienia innej temperatury, w każdej strefie, dzięki czemu nie narażamy klientów na dyskomfort podczas zabiegu. Urządzenie nagrzewa się do 60 stopni Celsjusza. Miękki i wygodny śpiwór zamykany na rzep pozwala na obsługiwanie klientów z otyłością, trudnościami w poruszaniu, o różnych kształtach ciała.

JAK TO DZIAŁA?

Ciepło emitowane podczas zabiegu powoduje uwalnianie toksyn z komórek (przedostają się one do limfy, a ponieważ pot wytwarzany jest właśnie z tego płynu, substancje toksyczne opuszczają wraz z potem ciało człowieka). Sauna karbonowa FIR III znacznie przyspiesza przemianę materii, oczyszcza skórę, tkanki podskórne z toksyn, likwiduje cellulit. Dalekie promienie infrared posiadają właściwości zdrowotne oraz biostymulujące, więc znajdują zastosowanie także w przypadku niwelowania bólów mięśniowych, kontuzji, wszelkiego rodzaju stanów zapalnych, zaburzeń krążenia.

Za pomocą sauny na podczerwień można wspomagać leczenie wielu schorzeń oraz dolegliwości takich jak: choroby skórne (egzema, łuszczyca, trądzik itd.), dyskopatia, rwa kulszowa, artretyzm, reumatyzm, nadciśnienie, choroby mięśni, przeziębienia, cukrzyca, choroby kobiece, nieżyt żołądka, zapalenie zatok, choroby oskrzeli. Energia głębokiej podczerwieni korzystnie oddziałuje na serce i cały układ krążenia, układ oddechowy, gospodarkę wodno – elektrolitową, wspomaga funkcjonowanie nerek oraz wielu gruczołów.

UWAGA: W trakcie jednej, 30 minutowej sesji można spalić około 600 kcal, a ilość potu jaka jest wytwarzana odpowiada takiej samej ilości, jaka jest wydzielana podczas 10 kilometrowego biegu. Po pierwszym 30 – minutowym seansie zazwyczaj waga klienta spada o 1,5 – 2 kg.

Podczas zabiegu serce wykonuje wzmożoną pracę, aby zwiększyć cyrkulację krwi co z kolei wzmacnia system krwionośny. Jest to efekt tak zwanego pasywnego treningu, który badany był przez NASA. Stwierdzono, że energia podczerwieni jest sposobem utrzymania sprawnego układu krwionośnego wśród astronautów podczas lotów w przestrzeni kosmicznej. Dodatkowo zwiększony przepływ krwi pomaga niwelowanie problemów i chorób skórnych, leczenie egzemy, oparzeń, ran, blizn. Zabieg z wykorzystanie saunkarbonowej FIR III jest również korzystny w przypadku sportowców, ponieważ pomaga zniwelować zmęczenie mięśni po treningu, z uwagi na usuwanie z nich kwasu mlekowego ( popularnych „zakwasów”).

KOMU ZALECA SIĘ KORZYSTANIE?

Korzystanie z zabiegów z użyciem głębokiej podczerwieni wspomaga odchudzanie, a także stymuluje produkcję kolagenu z skórze, co przeciwdziała procesom starzenia. Ponadto zabieg niejako „otwiera” pory skóry, przyspiesza mikro-krążenie w skórze, co skutkuje szybszym wchłanianiem preparatów kosmetycznych i zwiększeniem skuteczności ich działania.

Sauna karbonowa może być z powodzeniem stosowana u osób z objawami trądziku różowatego, teleangiektazjami (rozszerzone naczynia krwionośne w obrębie twarzy), ponieważ twarz klienta nie jest umieszczana w urządzeniu. Stanowi ona doskonałą alternatywę dla zabiegów w tradycyjnej saunie parowej, która nie może być stosowana u osób z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi na twarzy.

Co ciekawe, głębokość wnikania ciepła podczas zabiegu w saunie parowej wynosi 0,5 cm w głąb skóry, natomiast w przypadku sauny karbonowej FIR III jest to aż 6 cm. Pocenie jest zatem dużo intensywniejsze, a organizm wydala nie tylko wodę, ale także tłuszcz, metale ciężkie, kwasy i związki toksyczne. Sauna na podczerwień jest doskonałą alternatywą dla osób, które z przyczyn zdrowotnych lub innych nie mogą uprawiać sportu, a chcą zadbać o swoją sylwetkę. Działanie tego urządzenia świetnie sprawdzi się w strefach ciała odpornych na działanie diety lub ćwiczeń ponieważ po jego zastosowaniu następuje pobudzenie przemiany materii oraz spalania tłuszczu.

GDZIE W CHEŁMIE?

W Chełmie! Od niedawna saunę karbonową oferuje salon kosmetyczny Anny Bezler. Zapraszamy – Narutowicza 2A. Fanpage na Facebook’u: Ma być pięknie!

Pozdrawiam, Anna Bezler

 

Artykuł powstał przy współpracy z Salonem „Ma być pięknie”

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA