Listy oczekujących na mieszkania komunalne w Chełmie będą weryfikowane. O co chodzi?
Miasto Chełm informuje, że wraz ze Społeczną Komisją Mieszkaniową przystępuje do weryfikacji zatwierdzonych list najmu lokali mieszkalnych. Taki obowiązek wynika z zapisów uchwały Rady Miasta z 2018 roku „w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Miasta Chełm”.
O co chodzi?
Niebawem mieszkańcy wpisani na listy oczekujących na mieszkania komunalne otrzymają z Urzędu Miasta Chełm pisma, a w nich informację o weryfikacji tych list. Trzeba będzie – w nieprzekraczalnym terminie 10 dni od daty otrzymania pisma – przedłożyć zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach. Chodzi o dochody brutto za okres ostatnich 3 miesięcy osiągniętych przez wnioskodawcę i osoby zgłoszone do wspólnego zamieszkiwania.
Zaświadczenia te należy przedkładać pracownikom Wydziału Nieruchomości w Urzędzie Miasta Chełm, ul. Lubelska 65 (sala konferencyjna na parterze budynku), w godz. 9:00-13:00. Trzeba okazać się dowodem osobistym.
Nie lekceważcie tego. Jak informuje Damian Zieliński z gabinetu Prezydenta Miasta Chełm:
Nie lekceważcie tego. Jak informuje Damian Zieliński z gabinetu Prezydenta Miasta Chełm:
Brak realizacji powyższego będzie równoznaczny z rezygnacją z ubiegania się o wynajem lokalu mieszkalnego.
Ponadto w maju 2021 r. na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta znajdziecie projekty list: najmu, socjalna, zamian, wykaz wnioskodawców ubiegających się o przydział lokalu mieszkalnego oraz wykaz osób mieszkających w budynkach stanowiących własność osób prywatnych. Zainteresowani będą mieli miesiąc od dnia ich wywieszenia, by wnosić zastrzeżenia i zgłaszać uwagi do projektów.
Po upływie tego terminu i rozpatrzeniu odwołań przez Społeczną Komisję Mieszkaniową, prezydent zatwierdzi listy oraz wykazy. A potem poda je do publicznej wiadomości – na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej UM Chełm.
Po szczegółowe informacje można dzwonić pod nr telefonu 82 565 35 24.
Zdaje się przez covida zawieszona została aktywność komisji mieszkaniowej i wszystko trzeba zakualizowac.
Ciekawe ile to mieszkań w tym roku?
Redakcjo,dlaczego nie podałaś tej istotnej informacji?
Uzyskaj informację publiczną:
Masz 2 możliwości. Możesz:
* poprosić ustnie o taką informację – telefonicznie albo w siedzibie instytucji, która ją ma,
* wysłać wniosek pocztą albo e-mailem. Nie ma jednego wzoru wniosku – możesz go złożyć w dowolnej formie. Napisz w nim, jakiej informacji potrzebujesz i w jaki sposób chcesz ją otrzymać. Instytucja, do której wysyłasz wniosek, nie może żądać od ciebie złożenia go w określonej formie i pytać cię, do czego potrzebujesz takiej informacji.
* usługa jest bezpłatna
Informację publiczną otrzymasz:
* od razu – jeśli urzędnik ma do niej bezpośredni dostęp, czyli może ją szybko przygotować,
* do 14 dni od złożenia wniosku – jeśli urzędnik potrzebuje czasu, żeby ją przygotować,
* do 2 miesięcy – jeśli urzędnik potrzebuje więcej czasu, żeby ją przygotować. Urzędnik powiadomi cię o powodach opóźnienia i poda termin, do którego otrzymasz taką informację. Ma na to 14 dni od dnia, w którym złożysz wniosek.
Podstawa prawna
* Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. (Dz.U. z 1997 r. nr 78 poz. 483 ze zm.)
* Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U z 2016 r. poz. 1764; Dz.U. z 2017 r. poz. 933)
* Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz.U. z 2007 r. nr 10 poz. 68)
* Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 marca 2014 r. w sprawie Centralnego Repozytorium Informacji Publicznej (Dz.U. z 2014 r. poz. 361; Dz.U. z 2017 r. poz. 492)
* Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 1960 r. nr 30 poz. 168 ze zm.)