REKLAMA
,
Czerwony marsz pracowników sądów i prokuratur
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pracownicy sądów i prokuratur w kraju walczą o podwyżki i lepsze warunki pracy. Dołączyli do nich także pracownicy Sądu Rejonowego w Chełmie.

Reklama
Protest pracowników sądów i prokuratur trwa od lipca. Dzisiaj (10 września) przez Warszawę wyruszył marsz protestacyjny pod hasłem „Czerwony marsz – nie róbcie nas w balona”. Postulaty popierają także pracownicy Sądu Rejonowego w Chełmie, którzy wyszli dziś przed budynek sądu przy ul. Kopernika.
 
Protestujący w całym kraju domagają się m.in. 12-procentowej podwyżki wynagrodzeń. Podkreślają, że ich płace pozostają od lat „zamrożone”. Chcą zmian w ustawie o pracownikach sądów i prokuratury, i powiązania ich wynagrodzeń ze średnią płacą w gospodarce. Inne postulaty dotyczą zwiększenia liczby etatów urzędników, pracowników pomocniczych, specjalistów i asystentów oraz zobowiązania ministra sprawiedliwości do „natychmiastowego podjęcia realnych i konkretnych działań w celu wykorzenienia mobbingu w sądach w uzgodnieniu z organizacjami związkowymi”.

Pracownicy sądów i prokuratur zapowiadają, że będą protestować do skutku.

Protest organizują Krajowy Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Ad Rem”, Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP, Ogólnopolski Związek Zawodowy Kuratorów Sądowych, Centrala Związkowa Forum Związków Zawodowych, Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia oraz Forum Współpracy Sędziów.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA