REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Janusz Cieszyński wiceprezydent CVhełma
Czy Chełm straci wiceprezydenta?
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Jak przed chwilą nieoficjalnie poinformował serwis gazeta.pl Janusz Cieszyński wróci do rządu. Były wiceminister zdrowia ma kierować resortem cyfryzacji.

Reklama

Funkcję I zastępcy Prezydenta Chełma Janusz Cieszyński pełni od listopada 2020 roku. W urzędzie zgodnie z ostatnią wersją regulaminu organizacyjnego Cieszyński nadzorował Departamenty: architektury, geodezji i inwestycji; komunalny; obsługi mieszkańców oraz biuro informatyki. 

Zainteresowanie informatyką w jego przypadku jest znamienne. Już kiedy Cieszyński trafił do chełmskiego magistratu, urząd informował, że jest to

… menedżer, specjalista zakresu ochrony zdrowia. Pełnił funkcję doradcy premiera Mateusza Morawieckiego, a w latach 2016-2017 kierował Departamentem Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Ministerstwie Rozwoju. W latach 2018-2020 piastował urząd podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia, gdzie odpowiadał za informatyzację oraz cyfryzację i z sukcesem wdrożył m.in. e-receptę.

Jednak J.Cieszyński ma także mniej chwalebną kartę w swojej urzędniczej karierze. Jako wiceminister zdrowia  był m.in. odpowiedzialny za zakupy dla służby zdrowia podczas pierwszej fali pandemii. Wśród tych zakupów były osławione respiratory “kupione” od lubelskiego handlarza bronią.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • TSJ, dowcip polega na tym że cała propaganda PiS pracuje na sukces Banaszka. Do tego dochodzi prawdziwa kasa więc sukces musi być na 100%.
  W PiS awansują tylko nieudacznicy.
  Banaszek nie będzie miał lekko żeby przekonać Kaczyńskiego żeby na drugą kadencję dał kogoś innego a jego na jakiegoś ministra.
  Ponadto los Zjednoczonej Prawicy jest płynnym i niepewnym więc może nie mieć wyboru, hehe. Poczekajmy na wybory w Rzeszowie, potem parlamentarne i na końcu samorządowe. Nudno nie będzie.

  No votes yet.
  Please wait...
  • A będzie następna kadencja pisu?ha,ha

   No votes yet.
   Please wait...
  • pis nie pracuje na Banaszka,pis wykorzystuje beniaminka wśród prezydentów miast.Pis olewa Banaszka,bo nawet nie udaje,że daje mu wsparcie kadrowe.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Zgadza się. Tak kiedyś robili starzy “majstrowie” – pokażesz że coś tam potrafisz zrobić, a będziesz musiał robić to i nawet jeszcze więcej, mimo że nie chcesz. To akurat nie jest zbytnio droga dla lawirantów i obiboków. Za to późniejsze efekty, a szczególnie twoje odczucia mogą być bardzo ciekawe. Np gdy masz niefart i uda ci się uzależnić w hierarchii, właśnie od takiego wcześniej wspomnianego karierowicza, lawiranta i obiboka – pominę już z jakiego nadania, bo domyśleć się nie jest trudno. Mało powiedzieć że krew cię zalewa, albo kiedy indziej dla odmiany w żyłach ścina. Ale tego to już trzeba by sobie doświadczyć na własnej skórze.?

  No votes yet.
  Please wait...
  • uleganie hierachi to to choroba,psychiatryczna.

   No votes yet.
   Please wait...
   • Panie Sawa, na wiele decyzji nie mamy wpływu – np na to, że wiceprezydentem, prezesem czy wojewodą zostaje dyplomowany bałwan. O takie uzależnienie chodzi.

    No votes yet.
    Please wait...
 • Jeżeli Kaczyński powie że na drugą kadencję ma startować Banaszek to co tu do gadania ma Banaszek, Szwed i wszyscy lokalni działacze PiS.
  Tak to można zostać zakładnikiem własnego sukcesu, hehe.

  No votes yet.
  Please wait...
  • A Banaszek emerytowi z Żoliborza nie powie za dwa lata – odwal się kaczor?Ja tak bym powiedział.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Karty rozdaje Kaczyński a on o Szwedzie nic nie słyszał.

  No votes yet.
  Please wait...
  • A kto wie w Chełmie kto to Czech czy Szwed?ha,ha

   No votes yet.
   Please wait...
 • A i nie zapominajmy o Mirku Czechu.

  No votes yet.
  Please wait...
  • A kto to?

   No votes yet.
   Please wait...
 • Banaszek na pewno nie będzie ubiegał się o druga kadencje – mówi o tym wszędzie wprost. Głównym kandydatem na następcę jest Zdzislaw Sz.

  Chełm się zmienia, Banaszek zrobił już więcej niż Fiszka, ale jego słabym punktem są ludzie. Facet nie miał tu kadr, wszyscy partyjni koledzy gdyby mogli to by podstawili mi nogę, ale już prawie 3 lata jedzie a ich krew zAlewa. RM ma tez za sobą. Chyba wszyscy czuja, zE to 5 min miasta

  No votes yet.
  Please wait...
  • Z tego co wiem,to o 2 kadencji ma zdecydować za rok.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Banaszkowi życzę żeby pociągnął tyle co Fiszowa, niezależnie czy tego chce czy nie i niezależnie czy da radę czy też nie.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Miastu nie szkodzi,a wręcz przeciwnie,forsę zdobywa.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Taka apologetyka wpisująca sie w aktualna narrację PiS. Oczywiście podrasowana.
  Co do faktów to tradycyjnie ich punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Robi się zabawnie gdy ktoś albo zmienia albo nie wie gdzie usadzić swoje cztery litery.
  Rozumiem że poparles wniosek o nadanie imienia ronda swojemu koledze.
  Ja mogłem go podpisać bo na szczęście znałem go tylko z lat osiemdziesiątych.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Ostatnio gdy Chełm liczył na partyjną nobilitację to został województwem a wcześniej miastem PKWN.
  Dzięki czemu chełmskie zasoby intelektualne wsparł Lublin i akcje studencką cały kraj, już nie pamiętam jak się nazywała.
  Dzisiaj zamiast zakładów przemysłowych mamy biura centralnych urzędów w ramach usług zintegrowanych.
  Z urzędami jest tak że jak jeden daje to drugi zabiera.
  Jedyne co mnie jeszcze może interesować czy Banaszka stać na niezależność.
  Na tym etapie niczego nie przesadzam, po prostu przyglądam się.
  Co do samego PiS to już dawno jestem wyleczony ze złudzeń.
  Co do apologetyki Sawy to każdy się bawi jak lubi.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Jaka moja apoleogetyka?Ja tylko stwierdzam fakty.

   No votes yet.
   Please wait...
  • Pastor: zaklady przemyslowe to zdaje buduje inwestor-osoba badz grupa ,ktora chce dany produkt/artykul wytwrzac – zadaniem samorzadu jest stwarzac warunki a nie budowac fabryki czy zaklady od podstaw -nie umniejszajac poprzednikom- cos wczesniej sie robilo- pytanie -a czy mozna bylo wiecej? a czy mozna bylo efektywniej ? – porownaj 12 lat Fiszowej czy jeszcze wczesniejszych wlodarzy i ich dzialan do 2 lat Banaszka- mozesz mowic iz pewnej projety mialy poczatek np. za Fiszowej czy wczesniej ktos cos przebakiwal-pytanie- to dlaczego -nie zrobiono i z jakiego powodu ?-Banaszka kiedys na fotelu Preyzdenta nie bedzie -ale juz widac ze Chelm zyskal na jego obecnosci na fotelu Prezydenta- odrzucam dywagacje na temat zastepcow- wiekszosc jak widac nie sprawdzila sie-bo miasto traktowala jako tylko “szczczebel swojej kariery i swojej kieszeni pokazujac przy tym niekomeptencje badz ignoracje wielu spraw” –

   No votes yet.
   Please wait...
 • Panie Sawa, oponenci zawsze będą i opozycja też. Tyle tylko, że jak narazie nie widać by mieli coś do zaoferowania. Banaszka wybrano nie z sympatii, czy tam urody (be!), tylko w desperacji po to, by dzięki swoim koneksjom partyjnym kasę do nas ściągał i tym samym próbował podźwignąć to nasze zadupie. Bardzo podobnie się działo za poprzednich rządów w innych częściach Polski. Myśmy w tym czasie jako miasto i region pozostali daleko w tyle za nimi.
  Co przy okazji wyrabią oni w kraju, to insza inszość i m inn historycy będą kiedyś mieli dzięki nim pewnie sporo zajęcia. Chwały to nie przynosi i to jest ten problem. Już raz nam kiedyś łatę przyprawiono.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Banaszek był wybrany przeciwko Fiszowej,to był istotny element.Z tego powodu mój kolega Bogdan Mikus go poparł.A to,że ściąga forsę,to bardzo dobrze,ale trzeba oceniać jego działania i zgłaszać co powinien robić.Bo jest multum do roboty nie tylko za duże pieniądze,Samo czepianie się,choćby takie jak na tym portalu,nie jest konstruktywne.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama