REKLAMA
,
Czytaj.pl
Czytaj.pl
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W czasie pandemii i ewentualnej kwarantanny ta propozycja może nam pomóc przetrwać. A przynajmniej ułatwi zabicie czasu.

Reklama

Oferta skierowana jest dla tych, którzy czytać lubią, ale  może też zachęci ludzi, którym z książką dotychczas po drodze nie było. Akcja Czytaj.PL to forma bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych ebooków i audiobooków. Naprawdę niewiele trzeba, by wziąć w niej udział. Jednak minimum wysiłku jest potrzebne.

Na początek należy zainstalować aplikację mobilną Woblink. Za jej pomocą trzeba zeskanować kod QR umieszczony na jednej z oficjalnych grafik akcji. I tutaj musimy się nieco wysilić. Taką grafikę trzeba bowiem gdzieś w mieście znaleźć. Dzisiaj jest ich w Chełmie tylko cztery, a gdzie są – dowiecie się ze specjalnej mapy dostępnej oczywiście w sieci. Podpowiemy wam jedną taką lokalizację – Chełmska Biblioteka Publiczna.

Kod QR jest więc kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć 12 – jak zapewnia organizator – wyjątkowych książek:

Czytać i słuchać tych książek można przez cały listopad

Umożliwiają nam to organizatorzy akcji: KBF, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, i Woblink – największa w Polsce platforma z ebookami, audiobookami i książkami papierowymi. Akcja Czytaj PL nie byłaby możliwa jednak bez współpracy z jej partnerem strategicznym – Instytutem Książki.

„Znowu czytam” to hasło, które towarzyszy tegorocznej edycji akcji Czytaj PL. Po raz kolejny sięgamy po 12 wyjątkowych książek, które we współpracy z wydawcami udostępniamy bezpłatnie dla wszystkich – i tych kochających książki, którzy „znowu” dołączą do akcji i bez wahania sięgną po nasze literackie propozycje, jak i tych, którzy będą z nami po raz pierwszy. W niesieniu proczytelniczej misji Czytaj PL pomoże specjalnie przygotowany na okoliczność akcji spot, po obejrzeniu którego nikt nie będzie miał wątpliwości: książka może towarzyszyć nam w każdej sytuacji i miejscu, a czytanie naprawdę wciąga – mówi na stronie akcji Izabela Błaszczyk, dyrektor KBF .

Tagi
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
Zapal znicz dla medyka
Zapal znicz dla medyka
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
REKLAMA