REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Daniela Tkachuk na podium Mistrzostw Świata
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Daniela Tkachuk zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata Juniorek w zapasach kobiet. Gratulujemy! 

Reklama

Kolejny wspaniały sukces zawodniczki MKS Cement Gryf Chełm. Daniela Tkachuk, 18-letnia uczennica Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie, stanęła na trzecim stopniu podium Mistrzostw Świata Juniorek (18-20 lat) w zapasach kobiet, które rozegrano w Rosji.

Wśród najlepszych zapaśniczek ze wszystkich kontynentów, podopieczna trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa w znakomitym stylu wywalczyła brązowy medal. Gospodarzem tegorocznego światowego czempionatu było miasto Ufa w europejskiej części Rosji (ponad milion mieszkańców).

Daniela w decydującym pojedynku, którego stawką był brązowy medal, odniosła błyskawiczne zwycięstwo. Położyła na łopatki reprezentantkę Kazachstanu, Alexandrę Zaistsevą.
Zmęczona, ale szczęśliwa po walce powiedziała, że medal ten zdobyła dla Polski, dla Chełma, dla swojego klubu Cement Gryf Chełm, dla siebie, rodziny i przyjaciół.

Z drużyny reprezentantek naszego kraju tylko Danieli Tkachuk udało się stanąć na podium z medalem. Jest to już drugi znakomity sukces tej zawodniczki na arenie międzynarodowej w tegorocznym sezonie. 1 lipca w Niemczech zdobyła srebrny medal Mistrzostw Europy Juniorek.

Ten medal to 38. trofeum zdobyte przez reprezentantów Cementu Gryfa Chełm w zawodach najwyższej rangi. W tym sezonie reprezentantki chełmskiego klubu zdobyły już cztery medale w Mistrzostwach Europy i jeden w Mistrzostwach Świata.
W kalendarzu Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej w tym roku pozostały jeszcze do rozegrania: Mistrzostwa Świata Seniorek (październik – Norwegia) i Młodzieżowe Mistrzostwa Świata do lat 23 (listopad – Serbia).
Trzymamy kciuki!

No votes yet.
Please wait...
Tagi
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama