REKLAMA
,
Darmowe badania w chełmskim szpitalu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zdrowie psychiczne – jak o nie zadbać, kiedy skorzystać z pomocy, czy obawiać się spotkania z psychiatrą i psychologiem? Te i inne pytania będzie można zadać specjalistom z Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Chełmie na bezpłatnych konsultacjach w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

Reklama

Z danych na temat kondycji psychicznej mieszkańców Polski wynika, że prawie osiem milionów w Polsce ludzi boryka się z mniejszymi lub większymi zaburzeniami psychicznymi ( z danych Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie). A mimo to, że co czwarta osoba w populacji ogólnej doświadczy jakichś zaburzeń psychicznych w swoim życiu, to dostępność pierwszej pomocy w obszarze zdrowia psychicznego jest znikoma. Wydaje się że zapewnienie pierwszej pomocy psychologiczno-psychiatrycznej jest możliwe w Polsce w oparciu o dobrze zorganizowaną sieć psychiatrii środowiskowej.

Zgodnie z Narodowym Programem Ochrony Zdrowia Psychicznego placówki takie jak Zespoły Leczenia Środowiskowego działające w społecznościach lokalnych, wykraczające poza opiekę stacjonarną, nawiązujące stałą współprace z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i opieką społeczną mogą podjąć się zadania zorganizowania pierwszej pomocy psychologiczno-psychiatrycznej na danym terenie. W ramach której osoby niezdiagnozowane a mające jakiekolwiek zaburzenia zdrowia psychicznego znalazły by wstępna opiekę i uzyskały adekwatne wskazówki co do dalszego postępowania. Od 2014 roku Zespół Leczenia Środowiskowego działa również w strukturach szpitala w Chełmie.

stethoscope-1584222_1920W ramach tegorocznych obchodów Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie zaprasza na bezpłatne konsultacje specjalistów psychiatrów dla mieszkańców miasta Chełm i gminy Chełm (dr Sylwia Raszczepkin, dr Marzena Wieczerzak, dr Piotr Skubis ) w siedzibie Zespołu Leczenia Środowiskowego w Chełmie po telefonicznym uzgodnieniu terminu nr telefonu 825623474 .

Ponadto we współpracy z Chełmską Biblioteką Publiczną w dniu 13 października 2016 roku odbędzie prezentacja filmu związanego z tematyką zdrowia psychicznego i jego zaburzeń, po której odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem specjalistów oraz możliwość bezpłatnych konsultacji z zakresu promocji zdrowia psychicznego dla mieszkańców Chełma. Od 13 października będzie można również w holu Chełmskiej Biblioteki Publicznej obejrzeć wystawę prac plastycznych pacjentów Oddziału Dziennego Psychiatrycznego SPWSzS w Chełmie w Bibliotece Chełmskiej.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA