REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Dbajmy o bezpieczeństwo na drodze
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Minionej doby na drogach naszego województwa doszło do 4 wypadków, w których dwie osoby zginęły, a dwie odniosły obrażenia. Policja apeluje o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków drogowych.

Reklama

W ciągu minionej doby na drogach województwa lubelskiego doszło do 4 wypadków, w których 2 osoby zginęły, a 2 odniosły obrażenia. Niedziela (3 marca) też rozpoczęła się tragicznie. Około godz. 5 doszło do śmiertelnego wypadku w Obszy (pow. biłgorajski).

Policja apeluje o ostrożność, cierpliwość i dostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych.

KIEROWCO PAMIĘTAJ! – czytamy w apelu Policji. – Kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za przewożone osoby i innych uczestników ruchu. Wyobraźnia, rozsądek, umiejętność przewidywania sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa.

Spory  udział w zdarzeniach drogowych mają też piesi i rowerzyści, którzy często nie zważają na przepisy ruchu drogowego. Najczęściej popełniane przez nich wykroczenia to: nagłe wtargnięcia na jezdnię, przechodzenie poza przejściem dla pieszych, na czerwonym świetle, jazda nieoświetlonym rowerem, bez odblasków oraz przejeżdżanie rowerem przez przejście dla pieszych.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama